Marta Kaczyńska trafia w punkt. Postuluje wprowadzenie nowego obowiązkowego przedmiotu w szkołach

Marta Kaczyńska chce wprowadzenia nowych, obowiązkowych zajęć do programu nauczania.
Marta Kaczyńska chce wprowadzenia nowych, obowiązkowych zajęć do programu nauczania. Jakub Włodek/Agencja Gazeta
Marta Kaczyńska ostatnio wypowiadała się na temat życia seksualnego Polaków, teraz zabrała głos w sprawie zwierząt. Chciałaby wprowadzenia obowiązkowego przedmiotu w szkołach poświęconego czworonogom.

Marta Kaczyńska w felietonie zamieszczonym w najnowszym numerze tygodnika "Sieci" postanowiła się odnieść do drastycznych aktów przemocy wobec zwierząt, jakie często obiegają media społecznościowe. Według córki zmarłej pary prezydenckiej, należy "poza stopniową delegalizacją niehumanitarnego traktowania zwierząt" wprowadzić do programu nauczania obowiązkowy cykl zajęć "rozwijających wrażliwość dzieci i młodzieży na potrzeby naszych braci mniejszych". Zdaniem Marty Kaczyńskiej dla młodych ludzi powinno być oczywiste, ze zwierzęta odczuwają tak jak ludzie i że należy traktować je tak, by nie zadawać im cierpienia.

Kaczyńska powołuje się na badania naukowców i twierdzi, że ludzie nie są jedynymi stworzeniami, które mają świadomość. Zaliczają się do nich także ptaki, ssaki, a nawet ośmiornice. Jak pisze, "podobnie jak u ludzi silne lub długotrwałe doznania negatywne, takie jak ból, głód, pragnienie, poczucie cielesnego skrępowania, a nawet samotność, są dla zwierząt źródłem cierpienia".

Wrażliwość wobec zwierząt to jaki widać cecha rodzinna Kaczyńskich. Koty miał Lech Kaczyńśki, także stryj Jarosław znany jest ze słabości do czworonogów. Niedawno lider PiS wsparł akcję przeciwko hodowli zwierząt futerkowych i podkreślił, że takie same poglądy Platformy Obywatelskiej to jedyna cecha tej partii, która mu się podoba.


Ostatnio Marta Kaczyńska ze zmiennym szczęściem wypowiadała się publicznie. Skrytykowała na przykład akcję #sexed, mówiąc, że najbezpieczniej mieć jednego partnera, o małżonku nie wspominając. Pojawiły się wówczas głosy o hipokryzji Marty Kaczyńskiej.

źródło: "Sieci"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...