Tajemniczy wpis Beaty Szydło. Premier już wie, że jej los jest przesądzony?

Beata Szydło ma według plotek zostać zastąpiona na fotelu premiera przez Mateusza Morawieckiego.
Beata Szydło ma według plotek zostać zastąpiona na fotelu premiera przez Mateusza Morawieckiego. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Nie zdążyły jeszcze przyschnąć plotki o tym, że nowym premierem zostanie Mateusz Morawiecki, a Beata Szydło dolała oliwy do ognia. Szefowa rządu opublikowała na Twitterze – i to w środku nocy – zagadkowy wpis, który może jednak świadczyć o tym, że jej dni na fotelu premiera są już policzone.

"Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska" – napisała Szydło na Twitterze, czym wywołała falę spekulacji. "Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy" – dodała premier.
Co prawda w tych słowach nie ma nic o rekonstrukcji, ale internauci odebrali je jako zapowiedź zmian, które dotkną także samą Szydło. "Bye, bye", "Brzmi złowieszczo", "Oby nie było żadnej zmiany" – to niektóre z komentarzy.

Przypomnijmy: według sensacyjnie brzmiących informacji nowym premierem nie będzie Jarosław Kaczyński, ale Beata Szydło nie zachowa stanowiska. Tak twierdzi sprzyjający obecnemu rządowi i Prawu i Sprawiedliwości tygodnik "Sieci". Jego dziennikarze uchodzą z powodu politycznych sympatii za dobrze poinformowanych. Obecną szefową rządu miałby zastąpić Mateusz Morawiecki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b] "Jak sąd kapturowy". [/b] Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera
WYWIAD

"Jak sąd kapturowy". Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.

[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"