Oto najbardziej prawdopodobna przyszłość Beaty Szydło. Będzie dla niej dużą degradacją

Beata Szydło najprawdopodobniej nie utrzyma teki premiera. Czy stanie w szranki z Rafałem Trzaskowskim w Warszawie?
Beata Szydło najprawdopodobniej nie utrzyma teki premiera. Czy stanie w szranki z Rafałem Trzaskowskim w Warszawie? Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Dymisja Beaty Szydło jest coraz bardziej prawdopodobna. Ma stać się faktem już w przyszłym tygodniu. Dziennikarze piszą o najbardziej prawdopodobnym scenariuszu dla obecnej szefowej rządu. Jest i drugi, mniej prawdopodobny, ale jedno jest pewne. Oba są dużą degradacją dla obecnej premier.

RMF FM snuje już możliwe scenariusze dla Beaty Szydło. Jako pierwszy wymienia kandydaturę obecnej premier na prezydenta Warszawy. Według dziennikarza RMF FM Patryka Michalskiego, Szydło jako kandydatkę na włodarza stolicy widzą kluczowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wygrać z Trzaskowskim ma pomóc jej doświadczenie i rozpoznawalność. Oznaczałoby jednak, że z dnia na dzień Beata Szydło stałaby się szeregowym posłem, a to mogłoby zostać źle odebrane przez elektorat PiS.

Inny scenariusz zakłada start Beaty Szydło w wyborach do europarlamentu w 2019 roku, choć jak zaznacza RMF FM, opcja ta jest mniej prawdopodobna.

Po nocnej naradzie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło nie czekała na poranek, tylko umieściła wymowny wpis na Twitterze, który wielu zinterpretowało jako pożegnanie z fotelem premiera. "Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska" - tymi słowami zaczęła tweeta Beata Szydło.
Wczorajsze informacje tygodnika "Sieci" o tym, że nowym premierem "prawie na pewno" zostanie Mateusz Morawiecki, zdają się potwierdzać. RMF FM podało już po naradzie w siedzibie PiS nieoficjalną informację, że nowym szefem rządu będzie właśnie obecny wicepremier. Autorem tego scenariusza ma być Jarosław Kaczyński.


źródło: RMF FM
Trwa ładowanie komentarzy...