Zdelegalizować ONR po Marszu Niepodległości. Tego domaga się wiceminister z PiS

Wiceminister rządu PiS, Magdalena Gawin, zaskoczyła uczestników konferencji o przeciwdziałaniu antysemityzmowi postulatem delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego po Marszu Niepodległości.
Wiceminister rządu PiS, Magdalena Gawin, zaskoczyła uczestników konferencji o przeciwdziałaniu antysemityzmowi postulatem delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego po Marszu Niepodległości. fot. mkidn.gov.pl
Zaskakująca deklaracja członkini rządu PiS na konferencji poświęconej problemowi antysemityzmu. Wiceminister kultury odniosła się dziś do faszystowskich i ksenofobicznych treści na tegorocznym Marszu Niepodległości nacjonalistów. Zdaniem wiceminister Magdaleny Gawin należy zdelegalizować Obóz Narodowo-Radykalny, współorganizatora pochodu.


W Warszawie trwa konferencja o przeciwdziałaniu antysemityzmowi współorganizowana przez Centrum Badań nad Uprzedzeniami i Shapiro Silverberg Central Europe Office. Uczestniczki i uczestnicy zastanawiają się, jak zapobiegać dyskryminacji i ją zwalczać, a także jakie ma konsekwencje.

Pierwszym punktem programu było wprowadzenie do seminarium – jedną z panelistek była podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dr Magdalena Gawin. I właśnie w ramach tej wstępnej dyskusji reprezentantka rządu PiS wygłosiła opinię, która zaskoczyła uczestniczki i uczestników spotkania.

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa narodowego na konferencji " Zjawisko antysemityzmu w Polsce" mówi publicznie o tym, ...

Opublikowany przez Hejtstop na 5 grudnia 2017
Według wiceminister Gawin po tegorocznym Marszu Niepodległości nacjonalistyczna organizacja ONR powinna być zdelegalizowana. Co więcej wiceminister uważa, że Obóz Narodowo-Radykalny ma cele sprzeczne z Konstytucją RP, więc w ogóle nie powinien był zostać zalegalizowany.
13 odważnych kobiet - Dryjańska naTemat

Bały się, ale i tak to zrobiły!

Opublikowany przez WIDEO natemat.pl na 14 listopada 2017
Jak mówi redakcji naTemat jeden z uczestników konferencji, deklaracja wiceminister Magdaleny Gawin zaskoczyła publiczność. Partia rządząca jest uważana za sojusznika nacjonalistów – część narodowców podczas tegorocznego Marszu Niepodległości podżegała do nienawiści do ludzi, którzy nie są Polakami. Wznoszono rasistowskie okrzyki, skandowano "sieg heil!", a wśród transparentów były takie sławiące "białą Europę" i "białą krew". Nacjonaliści poszarpali, skopali i opluli kobiety z ruchu antyfaszystowskiego, które stanęły im na drodze.

Kto może zdelegalizować ONR, który w dwudziestoleciu międzywojennym wsławił się napaściami na Żydów, w tym zmuszaniem do getta ławkowego (współczesne wydanie ONR oficjalnie odcina się od tego dziedzictwa)? Mógłby to zrobić prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (tam jest zarejestrowany Obóz Narodowo-Radykalny) lub minister sprawiedliwości rządu PiS, Zbigniew Ziobro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...