Obrady zamknięte w środku nocy. Prezydenckie projekty w sprawie sądów czekają już na ostateczne głosowanie

Stanisław Piotrowicz zamknął obrady komisji o 1.30 w nocy. Ustawy  o KRS i SN są gotowe do ostatecznego głosowania.
Stanisław Piotrowicz zamknął obrady komisji o 1.30 w nocy. Ustawy o KRS i SN są gotowe do ostatecznego głosowania. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Mimo sprzeciwu opozycji i protestów przed Sejmem, przewodniczący Stanisław Piotrowicz sprawnie przeprowadził ustawy o Sądzie Najwyższym praz o Krajowej Radzie Sądownictwa przez Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Tym samym projekty są gotowe, by trafić do trzeciego czytania w Sejmu. Komisja późną nocą skończyła swoją pracę. – Niczym złodzieje – komentował poseł Robert Kropiwnicki.

– Nocą wychodzą tylko złodzieje – stwierdził Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej, komentując późną porę zamknięcia obrad komisji. Kolejne prace w komisji nad prezydenckimi projektami trwały od 22.00 do godziny 1.30 w nocy, choć posłowie opozycji postulowali, by przełożyć obrady na czwartek. – Zgłoszono dużo poprawek, nie mamy czasu się z nimi zapoznać – przekonywali. – Tam nie ma nic nowego, żadnych nowych instytucji się nie wprowadza, mamy tylko zaopiniować poprawki a nie prowadzić debatę – skwitował prowadzący obrady dawny PRL-owski prokurator Stanisław Piotrowicz.

W tym samym czasie przed Sejmem zebrał się ok. 150 osób, które stały z białymi różami i biało-czerwonymi flagami. Wszyscy protestowali przeciwko demolowaniu przez PiS wymiaru sprawiedliwości. Sejm był ogrodzony metalowym płotem, a cały teren wokół parlamentu zabezpieczały znaczne siły policji.
Obywatele RP na dziś zapowiadają kolejny protest przed Sejmem. Ma się zacząć o 19.00. Nie wiadomo, o której się zakończy – demonstranci chcą pozostać przy Wiejskiej co najmniej do piątkowego głosowania nad prezydenckimi projektami w sprawie sądów.

źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...