Prezydent Duda zwołuje pilne spotkanie. Jeszcze rano mają do niego przyjechać premier Szydło i prezes Kaczyński

Prezydent Duda zwołał na 9.30 spotkanie z premier Beatą Szydło i prezesem Jarosławem Kaczyńskim.
Prezydent Duda zwołał na 9.30 spotkanie z premier Beatą Szydło i prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Fot. Marek Biedrzycki / KPRP
Kancelaria Prezydenta poinformowała, że dziś o 9.30 ma się odbyć spotkanie między głową państwa a premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Na razie nie wiadomo, czy będą mówić o obchodach 100-lecia niepodległości, rekonstrukcji rządu czy ustawach dotyczących wymiaru sprawiedliwości.

Dzisiaj w nocy, grubo po północy, zakończyły się obrady Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka nad projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Były PRL-owski prokurator Stanisław Piotrowicz sprawnie i bez większych przeszkód przepchnął projekt ustawy przez komisję i jutro ma dojść do ostatecznego głosowania. Poseł Robert Kropiwnicki z PO późną godzinę zakończenia prac skomentował słowami "tylko złodzieje wychodzą po nocy".
Dziś o godzinie 9.00 Sejm miał debatować nad wnioskiem złożonym przez Platformę Obywatelską o wotum nieufności dla rządu. Opozycja argumentów przedstawia wiele – od sprzyjania organizacjom skrajnie prawicowym, jak faszyzująca ONR, przez demolowanie wymiaru sprawiedliwości po rozkład polskiej armii dokonywany przez ministra Macierewicza. I choć szanse na to, że uda się przegłosować wniosek i nowym premierem zostanie przewodniczący PO Grzegorz Schetyna są praktycznie zerowe, to debata w myśl konstytucji odbyć się musi.

Wygląda jednak na to, że jeśli debata faktycznie rozpocznie się o godzinie 9.00, to nie będzie na niej dwóch najważniejszych osób, czyli prezesa rządzącej partii oraz premier Beaty Szydło. Ci zostali zaproszeni dziś na spotkanie przez prezydenta Andrzeja Dudę. Informuje o tym na Twitterze Kancelaria Prezydenta.
Od kilku tygodni nie słabną spekulacje na temat rekonstrukcji rządu, pojawiają się nazwiska ministrów którzy powinni rozstać się z urzędami, ostatnio pojawiły się nawet pogłoski o tym, że premier Beatę Szydło zastąpi Mateusz Morawiecki. Czy właśnie na ten temat będą rozmawiać prezydent, premier i prezes? A może rozmowa ma dotyczyć obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości? Tego na razie jeszcze nie wiadomo.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
Nerwowe ruchy w PiS. Morawiecki otworzył nową inwestycję, ale [b]zapomniał o jednym[/b]

Nerwowe ruchy w PiS. Morawiecki otworzył nową inwestycję, ale zapomniał o jednym

"Kogo tego dnia wypier***ą ze szkoły, Adriana czy ciebie?". [b]Smarzowski ostro o PiS[/b]

"Kogo tego dnia wypier***ą ze szkoły, Adriana czy ciebie?". Smarzowski ostro o PiS

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.