Andrzej Duda wymyślił nowe miejsce pracy dla Beaty Szydło. Miałaby przenieść się do Sejmu

Andrzej Duda wymyślił szuka pracy dla Beaty Szydło.
Andrzej Duda wymyślił szuka pracy dla Beaty Szydło. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Bardzo gorący polityczny dzień jeszcze się nie zakończył. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, które zdobyli dziennikarze RMF FM, prezydent Andrzej Duda ma pomysł na nową rolę dla Beaty Szydło, kiedy ta poda się do dymisji. Nowy scenariusz miał być tematem przedpołudniowego spotkania w Pałacu Prezydenckim.

Na to spotkanie, Andrzej Duda zaprosił m.in. Beatę Szydło i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Rozmówcy reporterów RMF FM przyznają w nieoficjalnych rozmowach, że sugestia o nowej roli dla Beaty Szydło miała paść z ust samego prezydenta. Według niego, jeszcze urzędująca premier miałaby zastąpić Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu.
Uzasadnieniem tej sugestii miał być argument mówiący, że Szydło stojąca za sukcesem wyborczym obecnego prezydenta nie może z dnia na dzień z roli premiera trafić do ław sejmowych jako zwykła posłanka. Objęcie przez nią funkcji marszałka Sejmu miałoby też usprawnić komunikację między Sejmem a Pałacem Prezydenckim. Z formalnego punktu widzenia, byłby to także awans – według Konstytucji RP, Marszałek Sejmu jest drugą osobą w państwie.

Przypomnijmy, że Beata Szydło od kilku tygodni była typowana na różne stanowiska. Pojawiały się głosy o tym, że mogłaby wystartować w wyborach na prezydenta Warszawy. Mówiło się też o odejściu z polityki krajowej i starcie w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...