Policja: "Zapowiadamy działania przeciw prowokatorom". Internauci szybko odpowiedzieli funkcjonariuszom

Policjanci zapowiedzieli na Twitterze zdecydowaną walkę z wpisami, które ich zdaniem łamią prawo. Internauci postanowili pomóc służbie podległej ministrowi Błaszczakowi – rozpoczęli akcję #PomóżPolicji, w której wklejają wulgarne i nawołujące do przemocy
Policjanci zapowiedzieli na Twitterze zdecydowaną walkę z wpisami, które ich zdaniem łamią prawo. Internauci postanowili pomóc służbie podległej ministrowi Błaszczakowi – rozpoczęli akcję #PomóżPolicji, w której wklejają wulgarne i nawołujące do przemocy fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Policjanci zapowiedzieli na Twitterze zdecydowaną walkę z osobami, które nawołują do łamania prawa. Nie chodzi jednak o posłów partii rządzącej, którzy przyznają, że podnoszą rękę za niekonstytucyjnymi ustawami, ale o internautów. Użytkownicy Twittera postanowili pomóc funkcjonariuszom i pokazać im wpisy, które łamią prawo.

Ostatnio pojawiające się wpisy nawołujące do łamania prawa są bardzo niebezpieczne! Zapowiadamy zdecydowane działania przeciwko prowokatorom, a zabezpieczone dowody, w tym wpisy i wypowiedzi przekażemy do Prokuratury. Nie ma przyzwolenia na takie jak – pokazane poniżej – zachowania – napisała policja na Twitterze. Do swojego wpisu dołączyła screeny kilku tweetów, które zamierza przekazać organom ścigania.
Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Postanowili pomóc policji i pokazać jej liczne tweety zwolenników partii rządzącej, które są obelżywe, wulgarne i wzywają do stosowania przemocy. Uczestnicy akcji #PomóżPolicji liczą na to, że funkcjonariusze zajmą się nimi równie gorliwie, co tweetami antypisowskimi. By ułatwić zadanie podwładnym ministra Mariusza Błaszczaka, internauci publikują wpisy z hasztagiem i screenami wpisów, które uznają za sprzeczne z prawem.
Czy funkcjonariusze równie gorliwie zajmą się wpisami tych zwolenników rządu PiS, którzy nawołują do przemocy i innych form łamania prawa? To się dopiero okaże. Funkcjonariusze jeszcze nie odnieśli się do akcji #PomóżPolicji.
Trwa ładowanie komentarzy...