Produkcja kebabów na ostrzu noża. Parlament Europejski wydał specjalne oświadczenie

Czy Unia Europejska chce ograniczyć produkcję kebabów? Parlament Europejski wydał oświadczenie w tej sprawie.
Czy Unia Europejska chce ograniczyć produkcję kebabów? Parlament Europejski wydał oświadczenie w tej sprawie. fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Czy Unia Europejska chce ograniczyć, albo – co gorsza – zdelegalizować produkcję kebabów? Takie pogłoski krążą w internecie na tyle intensywnie, że Parlament Europejski wydał oświadczenie ws. kebaba.

Amatorzy kebabów mogą spać spokojnie – Parlament Europejski nie zamierza ani zakazać, ani ograniczyć produkcji tej potrawy. Skąd zatem wzięły się plotki? Otóż PE faktycznie zajmuje się teraz kebabami, bo Komisja Europejska skierowała do niego propozycję, by na listę dozwolonych dodatków do mięsa w kebabie wpisać fosforany.

Jak podkreśla Parlament Europejski, obecnie dodawanie fosforanów jest zakazane, ale posłowie nie podjęli jeszcze decyzji. Wielu z nich jest jednak przeciwnych zmianie, bo obawiają się negatywnego wpływu tej substancji na zdrowie konsumentów.

Innymi słowy Parlament Europejski rozważa tylko udzielenie zgody na dodawanie fosforanów do mięsa w kebabach, ale nie zajmuje się ograniczeniem, czy wręcz zakazaniem produkcji tej potrawy.

źródło: Parlament Europejski
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...