Twórca ASZdziennika zdradza, jaki najlepszy tekst satyryczny napisał. Nie, nie jest o PiS

Rafał Madajczak, pseud. Ojciec Redaktor, jest dumny z nowej książki ASZdziennika ze 100 najlepszymi tekstami portalu.
Rafał Madajczak, pseud. Ojciec Redaktor, jest dumny z nowej książki ASZdziennika ze 100 najlepszymi tekstami portalu. fot. naTemat
Rafał Madajczak, założyciel i redaktor naczelny ASZdziennika, z dumą pokazuje najnowszą książkę #ASZ100, z najlepszymi tekstami satyrycznego portalu. Według niego to idealny prezent. – Nawet Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jej nie zniszczy, zwłaszcza że jest dostępna nie tylko w papierze, ale również jako ebook – zachwala z przekonaniem w całkowicie obiektywnym wywiadzie dla naTemat.

Dlaczego ASZdziennik wydał książkę?

Bo okazało się, że już ją napisaliśmy. Trzeba było tylko wybrać 100 najlepszych tekstów. Odsiać ponadczasowe perełki od rzeczy, które były zabawne tylko w określonym czasie i kontekście.

Skoro jesteśmy przy perełkach... Jaki jest Twój ulubiony ASZ polityczny?

To tekst napisany tuż po wyborach parlamentarnych przegranych przez PO. "New York Times: CIA chce zrzucić polityków PO nad Koreą Północną, żeby rozłożyli kraj od środka". Ma ponad 55 tys. udostępnień na Facebooku.

Ciekawe, bo niektórzy postrzegają ASZ jako bat na PiS.

Zdecydowanie dementuję. To, że 99 proc. wpisów politycznych dotyczy partii rządzącej, to przypadek (śmiech). A mówiąc serio: żadna gazeta ani portal internetowy nie są w stanie spowodować, by ludzie poparli jakąś partię lub przestali to robić.

A jaki jest Twój ulubiony ASZ niepolityczny?

"Spadkobiercy Izabeli Łęckiej chcą od MEN 10 mln zł za wieloletnie mieszanie z błotem na maturach". To nasz oryginalny pomysł, który nie jest zainspirowany czyjąś wypowiedzią. Takie teksty dają naprawdę dużą satysfakcję.
Czy politycy, którzy są bohaterami waszych tekstów, kontaktują się z Wami? Gratulują tekstów, udostępniają je u siebie na Twitterze lub Facebooku? A może wręcz przeciwnie, piszą i dzwonią do was, by domagać się ich usunięcia?

Niestety nie mają do siebie aż tyle dystansu, by je podać dalej. Najbardziej znany polski ekonomista nie podał więc dalej tekstu "Leszek Balcerowicz alarmuje. Połowa ludzkości nadal ma większy majątek niż 8 najbogatszych osób". Ale z naszych obserwacji wynika, że bohaterowie naszych tekstów chętnie dzielą się ASZami o innych. Np. Leszek Balcerowicz podał dalej tekst, że "KRRiT nałożyła karę na Samsunga, LG i Sony. Ich telewizory transmitowały TVN bez komentarza".

Jakiego argumentu byś użył, by przekonać mnie do zakupu książki ASZ100?

Mam nawet dwa. Po pierwsze zbliżają się święta, a to fajny prezent, bo jest przecież bardzo dużo znacznie gorszych książek. Po drugie warto mieć pod ręką 100 ASZdzienników, bo coś po nas zostanie nawet jeśli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wlepi nam 1,5 mln kary.


Nie wszystek umrę?

Nie zniszczą książki, zwłaszcza że jest dostępna również jako ebook.


Książkę można kupić w formie e-booka (19,90 zł) i w twardej okładce (29,90 zł). Można to zrobić tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...