Wybieralski wylatuje Agory? Zwolnienie dziennikarza oskarżanego o molestowanie musi jeszcze tylko zaopiniować związek

Szef wydawców portalu wyborcza.pl jest już na wylocie.
Szef wydawców portalu wyborcza.pl jest już na wylocie. Tot. Facebook / Michał Wybieralski
O tym, czy Michał Wybieralski ostatecznie rozstanie się z Agorą zależy już tylko od działającego w redakcji związku zawodowego. Wygląda jednak na to, ze los dziennikarza oskarżanego o mobbing i molestowanie seksualne jest już przesądzony.

Zaczęło się od wspólnego tekstu ośmiu dziennikarek, które oskarżyły Michała Wybieralskiego i związanego z "Krytyką Polityczną” Jakuba Dymka o molestowanie koleżanek z pracy i stosowanie mobbingu wobec podległych im pracowników. I choć Wybieralski natychmiast przeprosił, został zawieszony w obowiązkach, a specjalna wewnętrzna komisja badała zasadność oskarżeń.

I wygląda na to, że los dziennikarza, który ostatnimi czasy piastował stanowisko szefa wydawców portalu Wyborcza.pl jest już przesądzony. Komisja zarekomendowała zarządowi spółki natychmiastowe rozwiązanie umowy z Wybieralskim. Co prawda musi ten wniosek jeszcze zaopiniować działający w Agorze związek zawodowy, ale jak przyznał w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl szef związku Wojciech Orliński, opinia zostanie wydana szybko i nie należy się spodziewać zaskoczenia.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...