Te Święta na drogach nie będą należały do udanych.Dziesiątki zabitych, setki rannych, a powroty jeszcze przed nami

Policja apeluje o ostrożność na drogach i nie wsiadanie za kółko po alkoholu.
Policja apeluje o ostrożność na drogach i nie wsiadanie za kółko po alkoholu. Fot. Jakub Ociepa/Agencja Gazeta
Tegoroczne Boże Narodzenie nie będzie należało do udanych. Przynajmniej to na drogach. Od piątku do dzisiejszego przedpołudnia na polskich drogach zginęło 34 osoby, a setki są ranne. A to jeszcze nie koniec, bo powroty dopiero się zaczynają.

Dodatkowo, policja zatrzymała prawie 700 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonaroiusze zwracają uwagę, że dużą część ofiar stanowią piesi. Najgorsza na drogach była wigilijna noc, gdy w wypadkach z udziałem ludzi wracających pieszo z pasterek zginęły w sumie cztery kobiety.

W Kobyłce pod Warszawą, 22-latek uderzył w trzy kobiety przechodzące przez pasy, które zginęły na miejscu. Do podobnego wypadku doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych, samochód potrącił dwie wracające z pasterki kobiety. 75-latka zmarła w szpitalu, 58-latka ma poważne obrażenia. Do równie tragicznego wypadku doszło w Boże Narodzenie wieczorem w małopolskiej Nowej Wsi. Na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi 20-letni kierowca wjechał w grupę kobiet: 12-letnia dziewczynka i jej 69-letnia babcia zginęły na miejscu. Matka 12-latki trafiła do szpitala z lekkimi obrażeniami. Do wypadku z udziałem dwóch samochodów doszło także w Łodzi. Łącznie, od piątkowego wieczoru na polskich droga doszło do 330 wypadków.
Funcjonariusze apelują do kierowców o uwagę (szczególnie w okolicach przejść dla pieszych i na nieoświetlonych odcinkach dróg), a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. Właśnie teraz rozpoczynają się powroty do domów. Drogi wjazdowe do dużych miast już stają w korkach. Bezpiecznym podróżom nie sprzyjają także warunki atmosferyczne. Oprócz silnego wiatru i przelotnych opadów, miejscami mogą wystąpić przygruntowe przymrozki, co może nawierznie drogi zamienić w lodowisko.

źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...