Niespodziewana deklaracja Janusza Palikota. "Odpowiedzialność za kraj każe mi tak postąpić"

Janusz Palikot ogłosił, że ostatecznie rozstaje się z polityką.
Janusz Palikot ogłosił, że ostatecznie rozstaje się z polityką. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Jak napisał na blogu Janusz Palikot, odchodzi z polityki, ponieważ – chociaż boli go sytuacja w kraju – czas, aby ktoś nowy odegrał właściwą rolę. I to właśnie odpowiedzialność za kraj – jak sam pisze – każe Palikotowi tak postąpić.

Janusz Palikot poinformował, że ostatecznie rozstaje się z polityką. Jak stwierdził, zdecydował się na taki krok, mimo iż wie, że wiele osób oczekuje jego powrotu, bo sam o tym nieustannie słyszy. Zwrócił jednak uwagę, że choć film z jego przepowiednią o rządach PiS bije rekordy popularności, to jednak powinien odejść. – Zakładam nawet, że ta decyzja najbardziej zmartwi zwolenników PiS-u, ale trudno – podsumował Janusz Palikot.

Palikot przed rozpoczęciem kariery politycznej był biznesmenem, sprzedawał między innymi wódkę Żołądkową Gorzką. Był też właścicielem wydawnictwa "słowo/obraz terytoria" i większościowym udziałowcem spółki Ozon Media, która w latach 2005-2006 wydawała tygodnik "Ozon". Był też wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu i Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych. A oto słynne wideo, w którym Janusz Palikot przewidywał, jak skończą się rządy Prawa i Sprawiedliwości.
Palikot przewidział co PiS zrobi z Polską

To nagranie sprzed lat po prostu poraża.

Opublikowany przez WIDEO natemat.pl na 23 grudnia 2017
źródło: palikot.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...