Ekscytowaliście się Kingą Dudą? To przeczytajcie o Polce, która naprawdę ma się czym pochwalić

Małgorzata Pohl zdobyła jako jedyna Polka nagrodę w najbardziej prestiżowym konkursie dla studentów prawa na świecie.
Małgorzata Pohl zdobyła jako jedyna Polka nagrodę w najbardziej prestiżowym konkursie dla studentów prawa na świecie. miedzynarodoweprawohandlowe.files.wordpress.com
Nazwisko Andrzeja Dudy działa jak magnes. Samo bycie córką prezydenta zapewnia medialny rozgłos. Tak było w przypadku Kingi Dudy, bo sam fakt uczestnictwa w międzynarodowym konkursie został uznany za polski sukces. Tymczasem, niczego Kindze Dudzie nie odmawiając, takich jak ona są tysiące.

Media zachwycały się córką prezydenta, która będzie reprezentować Uniwersytet Jagielloński na międzynarodowym konkursie prawniczym dla studentów w Wiedniu (The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Competition). To największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla studentów prawa na świecie. Jego tematyką jest międzynarodowy arbitraż handlowy. Co roku startuje w nim 2 tysiące studentów z 300 uniwersytetów na całym świecie, w tym roku 300 studenckich drużyn z 60 krajów.

Uniwersytet Jagielloński w tym roku wystawił w nim cztery osoby, w tym prezydencką córkę. Delikatnie mówiąc, Kinga Duda nie jest więc tutaj wyjątkiem. A sukcesem miał być już sam fakt udziału w konkursie. Wydaje się, że sprawę nagłośniono wyłącznie dlatego, że Kinga Duda jest prezydencką córką.

Dotarliśmy do Polki, która jako jedyna reprezentantka naszego kraju może poszczycić się osiągnięciami w samym konkursie, a nie tylko uczestnictwem. Małgorzata Pohl wywalczyła 3. miejsce w 2012 roku (Best Individual Oralist), pokonując w nim nawet native speakerów. Sprawa jednak nie została zauważona przez media, również dlatego, że sama Małgorzata Pohl nie zabiega o rozgłos.


Małgorzata Pohl reprezentowała Uniwersytet Śląski w Katowicach. Jest doktorantką i asystentką w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego na Wydziale Prawa i Administracji. Obecnie jest coach szkolącą studenckie drużyny biorące udział w tego typu zawodach, między innymi w "Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot". Na swoim koncie ma też prestiżowe stypendia, między innymi w "Programme in European Private Law for Postgraduates". W ramach tego samego programu Małgorzata Pohl otrzymała też nagrodę Best Speakera. O jej innych osiągnięciach naukowych można przeczytać tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...