Zaskakujący zwrot ws. kary dla TVN 24. KRRiT zrobi stacji "prezent" przed wyjazdem Morawieckiego do Brukseli

KRRiT może anulować grzywnę dla TVN 24
KRRiT może anulować grzywnę dla TVN 24 Fot. Przemysław Skrzydło / AG
Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji anuluje karę pieniężną dla TVN 24. Ma to zrobić przed 9 stycznia, czyli wyjazdem premiera Morawieckiego do Brukseli – donosi "Gazeta Wyborcza".


W grudniu KRRiT nałożyła na stację 1,5 mln zł grzywny. To kara za relacje z wydarzeń w Sejmie, które miały miejsce w grudniu 2016 roku. Według KRRiT dziennikarze TVN 24 "nawoływali do nielegalnych działań". Specjalny raport w tej sprawie przygotowała Hanna Karp, ekspertka Rady, wykładowczyni Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Teraz wydaje się, że spełnią się prognozy tych, którzy mówili, że kara jest "odwracalna". Podkreślała to zresztą rzeczniczka Rady. KRRiT chce wyjść z twarzą z sytuacji, która jest obciążeniem dla PiS i wywołuje krytykę zza granicy (głos zabrał Departament Stanu USA).

"Okazuje się, że Rada na podstawie art. 154 kodeksu postępowania administracyjnego może w każdej chwili uchylić decyzję, jeśli przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony". Ale – co jest zapisane w ustawie medialnej – decyzja o uchyleniu musi zapaść przed odwołaniem się spółki do sądu. – Stąd takie tempo, tak wiele spotkań w okresie świąteczno-noworocznym – mówią nam w Radzie. – I dlatego TVN przesłał nam tak szybko kolejne wyjaśnienia" – czytamy w "Gazecie Wyborczej".


Co więcej, z ustawy wynika, że sam szef KRRiT może zdecydować o anulowaniu kary. I, przekonuje "GW", Kołodziejski zrobi to przed 9 stycznia. Dlaczego akurat w takim terminie? Morawiecki już musiał tłumaczyć się w Brukseli z działań Rady. Teraz jedzie do Brukseli i nie chce tego robić po raz kolejny.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud