Polscy muzycy zatrzymani w USA oczyszczeni z zarzutów gwałtu i porwania

Muzycy z Decapitated nie staną przed amerykańskim sądem
Muzycy z Decapitated nie staną przed amerykańskim sądem Fot. YouTube/sextrash69
Amerykańscy prokuratorzy odrzucili oskarżenia o gwałt i porwanie, jakie postawiono w minionym roku czterem członkom polskiego zespołu deathmetalowego Decapitated, poinformował "The Spokesman-Review".

Czterej członkowie polskiego deathmetalowego zespołu Decapitated będą mogli wrócić do Polski. Prokurator okręgu Spokane Kelly Fitzgerald złożyła wniosek o odrzucenie wszystkich zarzutów o gwałt i porwanie.
Wniosek oparto na "dobrym samopoczuciu poszkodowanej” jako powodzie do odrzucenia zarzutów. Wcześniej członkowie polskiego zespołu zostali zwolnieni z kalifornijskiego aresztu. Proces mężczyzn miał się rozpocząć 16 stycznia. Muzycy od początku twierdzili, że są niewinni i apelowali do opinii publicznej by nie osądzała ich zanim nie zrobi tego wymiar sprawiedliwości.

Kobieta, która oskarżała ich o zgwałcenie, mówiła że razem z koleżanką przyjęła zaproszenie na drinka do autokaru zespołu, ale tam muzycy szybko przeszli do molestowania seksualnego, a w jej przypadku – gwałtu. Adwokaci Polaków skutecznie zakwestionowali wiarygodność kobiety.

Źródło: spokesmanreview
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...