Historyczne zwycięstwo Kamila Stocha! Polski skoczek wygrywa wszystkie zawody Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch wygrywa TCS!
Kamil Stoch wygrywa TCS! Jakub Podmokły / AG
Sven Hannawald zapowiadał, że postawi piwo każdemu, kto wygra z Kamilem Stochem. Czy nagroda była zbyt niska, czy Kamil Stoch za mocny, dość powiedzieć, że Hannawald piwa nie postawi nikomu. Kamil Stoch wygrywa czwarte zawody z cyklu turnieju Czterech Skoczni. Dokonał tej sztuki jako drugi skoczek w historii. PIerwszym był Sven Hannawald.

Wielki dzień polskich sportowców. Po pierwszej serii najlepszym był Kamil Stoch, co nie było jednak takim wielkim zaskoczeniem, wszak wcześniej wygrał już trzy zawody tegorocznej edycji turnieju. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki z minimalną stratą do Stocha i szansą nie tylko na wygranie dzisiejszych zawodów, ale także na podium w klasyfikacji generalnej w TCS. Ostatecznie do finałowej trzydziestki zawodników przeszło czterech polskich skoczków: Stoch, Kubacki, Hula i Żyła. Ten ostatni może mówić o sporym szczęściu, wszedł z czwartego miejsca "szczęśliwych przegranych".

Po drugiej serii Dawid Kubacki zajął ostatecznie ósme miejsce i niewiele zabrakło, żeby stanąć na podium w klasyfikacji generalnej. Za to Kamil Stoch kolejny raz poszybował najdalej i wygrał czwarte zawody turnieju. Wcześniej ta sztuka udała się tylko jednemu skoczkowi na świecie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...