Jej piosenki rozpoznasz już po pierwszych nutach. Nie żyje jedna z najważniejszych francuskich artystek

Nie żyje France Gall, zwyciężczyni Eurowizji w 1965 r. Miała 70 lat. Na zdjęciu – clip z roku 1964.
Nie żyje France Gall, zwyciężczyni Eurowizji w 1965 r. Miała 70 lat. Na zdjęciu – clip z roku 1964. Fot. screen ze strony YouTube.com/ Narek Tiraturyan
W 1965 roku wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji – zwycięski utwór napisał dla niej Serge Gainsbourg. Po długiej walce z chorobą, w wieku 70 lat, zmarła France Gall, jedna z najważniejszych piosenkarek we Francji. Jej piosenki są doskonale znane na całym świecie, także w Polsce.

Ten przebój zaśpiewała w roku 1987, gdy miała 40 lat. Piosenkę "Ella, elle l’a" znają chyba wszyscy – nie tylko we Francji, w Polsce też.
Tę piosenkę, która podbiła listy przebojów w całej Europie, dla France Gall napisał jej mąż, również piosenkarz, Michel Berger. Z kolei utwór "Poupée de cire, poupée de son", z którym w 1965 r. wygrała w Neapolu Konkurs Piosenki Eurowizji, napisał dla niej sam Serge Gainsbourg. France Gall miała wówczas zaledwie 18 lat! Reprezentowała wtedy jednak nie Francję, lecz Luksemburg.
Z życia artystycznego France Gall wycofała się w 1997 r. po śmierci swojej córki, Pauline. Już wcześniej, w 1993 r., zdiagnozowano u niej raka piersi. Stało się to niedługo po tym, jak jej mąż Michel Berger zmarł na atak serca. Od tego czasu zmagała się z chorobą.

France Gall zmarła w niedzielę, 7 stycznia 2018 w Paryżu. Przyczyną śmierci wokalistki były komplikacje po zakażeniu spowodowanym chorobą nowotworową. Kondolencje po śmierci piosenkarki złożył prezydent Francji Emmanuel Macron, dziękując za jej wszystkie piosenki.

France Gall a rejoint le Paradis blanc ...

Opublikowany przez France Gall na 7 stycznia 2018
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...