"A czego mielibyśmy się wstydzić?". Wałęsa opublikował wymowne zdjęcia z czasów "Solidarności"

Lech Wałęsa opublikował na Twitterze zdjęcia z przeszłości.
Lech Wałęsa opublikował na Twitterze zdjęcia z przeszłości. Robert Górecki/Agencja Gazeta
Fotografie z archiwum Lecha Wałęsy, jakie były prezydent opublikował na Twitterze, będą prawdziwym rarytasem dla wszystkich, którzy interesują się najnowszą historią Polski. Mogą też stanowić celną ripostę w kierunku tych, którzy zarzucają Wałęsie agenturalną przeszłość, gdyż pokazują prawdę o tamtych czasach.

Mieszkanie Wałęsów na gdańskiej Zaspie za czasów walki o wolność było prawdziwą podziemną siedzibą "Solidarności", rzadko było tam miejsce na życie prywatne. Nieustannie przewijał się tłum dziennikarzy, działaczy, polityków czy artystów. I to też dokumentują fotografie, jakie były prezydent opublikował na Twitterze.

Lech Wałęsa
opublikował zdjęcie, na którym widzimy okna jego mieszkania na Zaspie, z którego pozdrawia tłum zgromadzony pod blokiem w listopadzie 1982 r., kiedy wrócił z internowania w Arłamowie. "Nasz dom na Zaspie był „otwarty”. Wchodzilo sie z korytarza ,rodzina miała pokoje na bokach a biuro było wydzielone.Zycie publiczne mieszało sie z życiem prywatnym ale grunt ze Polska jest dzis wolna", napisał Wałęsa na Twitterze [pisownia oryginalna - red.].
Na szczęście, nawet wtedy znajdował czas i miejsce na chwilę czułości z żoną, choć musiał to robić pod okiem kamer i fleszy dziennikarzy. W tle widzimy teściową byłego prezydenta. – A czego mielibyśmy sie wstydzić? Bylo wiele burz trzeba było dać wiele naszego prywatnego czasu i życia Ojczyźnie ale zwyciężyła miłość i mądrość – skomentował były prezydent.
Na innych fotografiach opublikowanych przez byłego prezydenta widzimy słynnych ludzi kultury z całego świata. – Odwiedzili mnie w 1982 w Gdańsku miedzy innymi piosenkarka Joan Baez, francuski aktor Yves Montand i brytyjski piosenkarz Elton John – napisał na Twitterze były prezydent [pisownia oryginalna - red.]. Jedno jest pewne, na fotografiach widać, że życie prywatne Wałęsy nie istniało, bo zostało poświęcone na rzecz walki o wolność.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.