Droga ta "dobra zmiana". Ministrowie wydali miliony na nagrody dla podległych im pracowników

Ministrowie wydawali miliony na nagrody dla swoich pracowników.
Ministrowie wydawali miliony na nagrody dla swoich pracowników. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej bardzo chciał się dowiedzieć, ile kosztuje podatników rząd Prawa i Sprawiedliwości. Konkretnie – ile wyniosły nagrody dla najwyższych urzędników państwowych. I trzeba przyznać, że minister rolnictwa miał gest, wydając na premie blisko 6 milionów złotych. Jeszcze bardziej hojny był szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Pytanie o wysokość nagród dla pracowników ministerstw za 2017 rok Krzysztof Brejza wysłał do wszystkich resortów. Niektóre odpowiadały dość ogólnikowo, podając jedynie kwoty, bez nazwisk nagradzanych pracowników. I niektóre sumy wcale nie robią wrażenia. Na przykład w Ministerstwo Edukacji Narodowej na nagrody w zeszłym roku przeznaczyło niecałe 59 tys. złotych brutto.
Minister Anna Zalewska tak odpisała posłowi PO: " W okresie od 1 stycznia 2017 r. do 20 grudnia 2017 r. na wypłatę nagród uznaniowych dla sekretarzy stanu przeznaczono kwotę 58,5 tys. zł. brutto, dla podsekretarzy stanu 115,8 tys. zł. brutto" – czytamy na łamach Wp.pl.
Jak informuje poseł Brejza, pracownicy Ministerstwa Środowiska w minionym roku otrzymali od ministra Jana Szyszki nagrody w wysokości 308,4 tys. zł brutto, po 51 tys. zł wpadło do kieszeni członków kierownictwa tego resortu.

Co innego w Ministerstwie Rolnictwa, tam mieli większy gest. Sekretarze stanu Zbigniew Babalski i Jacek Bogucki dostali po 51, 4 tys. zł. Tyle samo zresztą otrzymało trzech podsekretarzy, więc można zażartować, że kwoty zostały rozdzielone w sposób przykładnie demokratyczny, każdemu po równo. Łączna kwota nagród przyznanych wszystkim pracownikom ministerstwa wyniosła zaś… prawie 6 mln złotych. Do okrągłej sumy z sześcioma zerami zabrakło naprawdę niewiele.

Jeszcze bardziej szczodry był minister Mariusz Błaszczak. W zeszłym roku nagrody i premie w MSWiA kosztowały podatników prawie 8 mln złotych.

źródło: Wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.