"Polak taksówkarz". Szowinistyczny charakter zamówień taksówek dla gości Telewizji Polskiej

"Polak taksówkarz" - taka adnotacja miała znajdować się przy zamówieniach taksówek dla gości Telewizji Polskiej: Andrzeja Zybertowicza i Tomasza Terlikowskiego - informuje "Press".
"Polak taksówkarz" - taka adnotacja miała znajdować się przy zamówieniach taksówek dla gości Telewizji Polskiej: Andrzeja Zybertowicza i Tomasza Terlikowskiego - informuje "Press". Bartosz Bańka/Agencja Gazeta
Taksówkarz, który dostał zlecenie przewiezienia doradcy prezydenta Andrzeja Zybertowicza do programu "Warto rozmawiać" dostał zamówienie wraz z adnotacją „polak taksówkarz” - informuje magazyn Press. Podobnie miało być wcześniej przy okazji transportu Tomasza Terlikowskiego.

Właściciel firmy producenckiej i szef Euro Taxi potwierdzili fakt zaistnienia takich incydentów. Jednak i Andrzej Zybertowicz i Tomasz Terlikowski zaprzeczyli w rozmowie z Presserwisem, że sami prosili o kierowcę Polaka. Wypowiedź taksówkarza może świadczyć o czymś innym. "Na ekranie terminala do przyjmowania zleceń pojawił się komunikat: klient zybertowicz v-er media nowacki" i dopisek: "polak taksówkarz"", czytamy . Kierowca wyraził zdumienie, usłyszał jednak w dyspozytorni, że tak zażyczył sobie pasażer.

Zybertowicz pytany przez "Press", zaprzeczył, że taka sytuacja miała miejsce. Informator portalu powiedział jednak, że na terminalu pojawiają się informację, które wpisują pracownicy dyspozytorni na życzenie klientów. Centrum Informacji TVP wskazuje na to, że za zapraszanie gości oraz ich transport odpowiada firma zewnętrzna, czyli Media Paweł Nowacki. – To konkretnie ich ludzie zamawiają taksówki – mówi anonimowo pracownik TVP.

Podobnie w rozmowie z Presserwisem wypowiedział się Terlikowski, który zaprzeczył kategorycznie, że zależało mu na kierowcy Polaku. Zapewnił przy tym, że przez trzy ostatnie miesiące nie było go w TVP. Opublikował też w serwisie Malydziennik.pl tekst: "Kłamstwa proimigranckiej strony debaty. Ktoś oskarża mnie, że zamówiłem taksówkę z kierowcą Polakiem. To kłamstwo ma bardzo krótkie nogi!".


Na pytanie czy w dyspozytorni korporacji taksówkowej ktoś samowolnie wpisuje uwagi, że kierowca ma być Polakiem, informator portalu z TVP mówi, że to wykluczone. Takim informacjom stanowczo zaprzecza też właściciel firmy Media Paweł Nowacki oraz prezes Euro Taxi. Jednocześnie jednak zwrócili uwagę, że sformułowanie "polak taksówkarz" było skrótową informacją odnoszącą się do tego, że taksówkarz powinien operować językiem polskim w celu uniknięcia nieporozumień i skutecznego przewiezienia gościa.

źródło: Press
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...