Prawica atakuje Jerzego Owsiaka i przebija dno. Obrzydliwy tytuł na okładce tygodnika

Jerzy Owsiak został zaatakowany na okładce "Gazety Polskiej", która napisała, że "zagra dla przyjaciół FSB".
Jerzy Owsiak został zaatakowany na okładce "Gazety Polskiej", która napisała, że "zagra dla przyjaciół FSB". Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta
Prawicowe środowiska robią co mogą, by zniechęcić Polaków do udziału w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Często stosują metody poniżej pasa. Taka jest też okładka najnowszego numeru "Gazety Polskiej".

Finał WOŚP odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Okładka najnowszego numeru "Gazety Polskiej" (wydanie ukaże się w środę 10 stycznia) może przyprawiać o dreszcze. Widzimy na niej Jerzego Owsiaka, a pod nim tytuł "Zagra dla noworodków i przyjaciół FSB". FSB to oczywiście skrót od Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Skąd takie kuriozalne skojarzenia? To efekt działania gen. Piotra Pytla, byłego szefa kontrwywiadu, który wziął udział w aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wystawiając na niej czapkę. Informowaliśmy o zatrzymaniu generała Pytla w grudniu przez Żandarmerię Wojskową. "Zarzuty polegają na przekroczeniu uprawnień funkcjonariusza publicznego wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez zgody prezesa Rady Ministrów, wymaganej przez ustawę o SKW i SWW" – mówił wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański. Sformułowanie "Służba obcego państwa" dotyczy oczywiście rosyjskiej FSB. Gen. Pytel odmówił składania zeznań i stwierdził, że "decyzja jest polityczna".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...