"Żądamy przywrócenia Antoniego Macierewicza". Warto prześwietlić, kto broni byłego szefa MON

Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON zastąpił Mariusz Błaszczak.
Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON zastąpił Mariusz Błaszczak. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Dymisja Antoniego Macierewicza spotkała się z ogromnymi protestami środowisk, które go popierały. Bojkot prezydenta Andrzeja Dudy, który ma odpowiadać za odwołanie szefa MON, ogłosił Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Zdumienie może budzić zmasowana akcja w obronie Macierewicza, którą można zaobserwować na Twitterze. Kto za nią stoi?

Internautka, specjalistka w dziedzinie marketingu sektora publicznego, zamieściła na Twitterze post, w którym napisała, że Antoniego Macierewicza, którego na stanowisku szefa MON zastąpił Mariusz Błaszczak, bronią dziesiątki nowych, anonimowych kont. Każde z nich zaś umieszcza dokładnie tę samą treść: to link z petycją w jego obronie.
"Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Prezydent RP Andrzej Duda: Żądamy przywrócenia Antoniego Macierewicza na stanowisko Ministra Obrony" - to treść tweeta, które udostępniają użytkownicy Twittera. Łączy ich jedno: niedawno założone konta na Twitterze, co może potwierdzać znikoma liczba obserwowanych i zerowa obserwujących.

Słowa Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", wypowiedziane po dymisji szefa MON, zabrzmiały jak wypowiedzenie wojny Andrzejowi Dudzie. Sakiewicz zapowiedział wczoraj: "po tym co zrobił, nie zagłosuję na Andrzeja Dudę". – Wymuszenie dymisji na stanowisku szefa MON, jest to decyzja prezydenta i prezydent musi za to ponieść odpowiedzialność – skomentował Sakiewicz w wywiadzie dla Niezalezna.pl. 
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...