Przedterminowych wyborów nie będzie. Sejm wbrew teoriom spiskowym przegłosował budżet na 2018 rok

Posłowie przyjęli dziś w głosowaniu budżet na 2018 rok
Posłowie przyjęli dziś w głosowaniu budżet na 2018 rok Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
41,5 mld złotych - tyle wyniesie dziura budżetowa w przyjętym dziś w Sejmie projekcie budżetu Polski na 2018 rok. Niektórzy spekulowali, że uchwalenia ustawy nie dojdzie, tym samym rozpisane zostaną przyspieszone wybory. Głosowanie jednak ucięło wszelkie teorie.

Przed przedterminowymi wyborami ostrzegał opozycję m. in. były marszałek sejmu, obecny senator Marek Borowski. Zapewne chodziło mu o artykuł 255 Konstytucji RP. "Zgodnie z ustawą zasadniczą, jeżeli w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy budżetowej, nie zostanie ona przedstawiona prezydentowi do podpisu, prezydent może w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu" – czytamy na stronie Tvn24bis.pl. "Deadline" miał być 29 stycznia.

Grożą nam przedterminowe wybory. PiS kombinuje przy budżecie. Nie starczy czasu by posprzątać w opozycji i ruszyć do walki.

Opublikowany przez Wojtek Fusek na 11 stycznia 2018
Sejm przyjął jednak dziś projekt. Za uchwaleniem budżetu z poprawkami głosowało 240 posłów, przeciw było 189, a dwóch wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu.


Źródło: Tvn24bis.pl
Trwa ładowanie komentarzy...