Centra dużych miast dalej będą zakorkowane i zanieczyszczone. Posłowie się... wystraszyli

Sejm podjął ustawę ws. stref czystego transportu. Czy polskie miasta dalej będą zakorkowane?
Sejm podjął ustawę ws. stref czystego transportu. Czy polskie miasta dalej będą zakorkowane? Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Według wielu ekspertów, to była szansa na odkorkowanie centrów miast i na czystsze powietrze w śródmieściach. Pomóc miałaby w tym opłata, która odstraszyłaby kierowców samochodów spalinowych od każdorazowego wjazdu. Miałaby wynosić nawet 30 zł za dzień. Sejm podjął decyzję w ten sprawie – o opłatach nie ma mowy.

Jak pisaliśmy: niektóre polskie miasta planują wprowadzenie stref czystego transportu. Przymierzają się do tego m. in. Warszawa, Poznań czy Kraków. Nie zanosi się jednak na poprawę jakości powietrza czy brak korków. Posłowie się... wystraszyli.

TransportPubliczny informuje, że co prawda sejm przyjął ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych, ale nie ma w niej wzmianki o opłatach. Została wykreślona wcześniej przez Krzysztofa Sitarskiego z Kukiz'15. Czyli miasta będą mogły tworzyć specjalne strefy, ale bez możliwości wprowadzenia opłat.

Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, zapytał podsekretarza stanu w Ministerstwie Energii Michała Kurtykę, dlaczego ustawa nie została przegłosowana. – Powiedział, że chciałby, żeby ustawa przeszła bezkonfliktowo, a jeden z klubów parlamentarnych na takie rozwiązanie się nie zgadzał, pomimo faktu, że te regulacja nie byłaby obowiązkowa, tylko stanowiłaby element polityki transportowej miast, która byłaby rozpatrywana z inną ustawą, wprowadzającą możliwość wprowadzenia wyższych stawek za parkowanie. Mam nadzieję, że tutaj nikt się nie wystraszy w końcówce procesu legislacyjnego – powiedział Furgalski w rozmowie z TransportemPublicznym.

W temacie (i w swoim stylu) wypowiedziała się też Krystyna Pawłowicz – Podrożeją taksówki, towary i wszystkie usługi w centrach miast... Dość tyranii „ekologów” utrudniających i podrażających i tak wysokie koszty życia w miastach zwykłym ludziom, którzy dzięki ”DobrejZmianie” mogli odbić się od dna – grzmiała na Facebooku posłanka PiS. Zauważa, że wprowadzenie opłat za ruch w centrum miast równa się przegranym wyborom.

TEN KTO wprowadzi opłaty za wjazd do centrów miast - UTRUDNI ŻYCIE milionom Polaków, narazi na wysokie koszty i...

Opublikowany przez Krystyna Pawłowicz na 8 stycznia 2018
Źródło: TransportPubliczny
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...