Dla niektórych to będzie jak... koniec "Świata". Zaskakująca decyzja w sprawie ramówki Polsatu

W wiosennej ramówce Polsatu prawdopodobnie nie będzie nowej serii" Świata według Kiepskich".
W wiosennej ramówce Polsatu prawdopodobnie nie będzie nowej serii" Świata według Kiepskich". Fot. screen ze strony YouTube.com / iplaTV
Po telenoweli "Klan" to najdłużej nadawany serial w Polsce. "Świat według Kiepskich" emitowany jest na antenie Polsatu niezmiennie od 1999 r. Przez całe lata stacja emitowała premierowe odcinki serialu zarówno w jesiennej jak i wiosennej ramówce. W tym roku nastąpiła zmiana – jak dowiedział się branżowy portal wirtualnemedia.pl, wiosną 2018 premierowych odcinków nie będzie.

Tych, którzy z zapartym tchem śledzą losy Ferdynanda Kiepskiego i jego rodziny, od razu uspokajamy: ta decyzja nie oznacza, iż serial zniknie z anteny i nowe odcinki już więcej nie powstaną. Najprawdopodobniej zdjęcia do kolejnego sezonu zaczną się w czerwcu i ich premiery należy się spodziewać jesienią. Ani telewizja Polsat, ani producent "Świata według Kiepskich" nie podają powodów przerwy w emisji.

Serial emitowany jest już niemal od 19 lat. Nieraz różne mądre głowy zastanawiały się nad jego fenomenem. Cieszy się bowiem świetną oglądalnością, choć niektórzy dostrzegają w nim wyłącznie chamstwo i żarty bardzo niskich lotów.
Zdarzało się, że serialowi Kiepscy stawali się podmiotem w politycznej dyskusji. Nie brakowało opinii, że gdyby Ferdek istniał naprawdę, to głosowałby na PiS. Po roku rządów Prawa i Sprawiedliwości prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński podsumował, że mamy do czynienia z "demokracją Kiepskich". Minister Elżbieta Witek odpowiedziała wówczas, że... bardzo lubi "Świat według Kiepskich. Według niej w tym serialu "jak w soczewce widać nasze polskie wady". Poradziła też Rzeplińskiemu, by uważniej obejrzał tę produkcję.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...