Dobrze, że Niemcy nie pomyśleli, że Polska jedzie na wojnę. Coś w przewozie amerykańskich haubic poszło nie tak

Tego typu haubice polska firma transportowa chciała przewieźć przez Niemcy. Coś jednak poszło nie tak.
Tego typu haubice polska firma transportowa chciała przewieźć przez Niemcy. Coś jednak poszło nie tak. Fot. twitter.com/sethrobson1
Polski zmysł spedycyjny tym razem zawiódł. Rodzima firma transportowa miała na zlecenie amerykańskiej armii przewieźć sześć haubic pancernych z Polski do Niemiec. Wszystko miało być w porządku, jednak saksońska policja miała na ten temat inne zdanie.

Patrol saksońskiej policji na autostradzie A4 nieopodal Budziszyna, zatrzymał konwój składający się z sześciu ciężarówek przewożących amerykańskie haubice pancerne. Był to sprzęt, który wojsko Stanów Zjednoczonych wysłało w podróż z Polski do Niemiec. Można by pomyśleć, że przecież to nic takiego, i podobne transporty czasami są organizowane. Rzeczywiście są, ale w przeciwieństwie do tego, odbywają się one z kompletem dokumentów i zezwoleń.
Dokładniejsza kontrola niemieckich funkcjonariuszy wykazała, że użyte przez polską firmę były niedostosowane do transportu sprzętu o takiej wadze i gabarytach. Poza tym konwój nie miał wymaganych dokumentów do transportu i specjalnych zezwoleń. Wszystkie samochody były przeładowane (nawet o 16 ton). Polskiej kawalkadzie nie były także potrzebne żadne pojazdy pilotujące. Jakby tego było mało, niektórzy kierowcy mieli problem z tachografami – przekroczyli dopuszczalne normy czasu pracy.

Wobec złamania przepisów i braku zezwoleń, policja odesłała transport na parking do momentu uzupełnienia wymaganych dokumentów. Kierowców i firmę transportową czekają ogromne kary finansowe. Nie wiadomo, co na to amerykańskie wojsko.

źródło: dw.com
Trwa ładowanie komentarzy...