A Ty czego wielkiego dziś dokonałeś? Bo na przykład Szwajcarzy wysłali kebaba w podróż na wysokość 38 km

Janusz Piechociński jak zawsze niezawodny. Tym razem poinformował o tym, że Szwajcarzy wysłali w kosmos kebaba.
Janusz Piechociński jak zawsze niezawodny. Tym razem poinformował o tym, że Szwajcarzy wysłali w kosmos kebaba. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Szwajcaria niektórym kojarzy się z nudnymi bankierami i fioletowymi krowami Milki na pastwiskach, a tymczasem Helweci wykazali się nie lada fantazją wysyłając w stratosferę... kebaba. Bułka wyleciała w stratosferę na pokładzie balonu pogodowego.

O całym wydarzeniu informuje na Twitterze niezawodny Janusz Piechociński, który nie raz już publikował twity z ciekawostkami nie tylko podawanymi przez GUS, ale właściwie z całego świata. Dzisiejsze doniesienie dotyczy Szwajcarów i pewnej bułki.
Kebab wsadzono do balonu pogodowego i wysłano w stratosferę. Cała podróż trwała około 2 godzin, niestety nie wiadomo, w jakiej kondycji wróciła bułka, ani jaki był cel wysłania jej na wysokość 38 km. Możliwe, że był to zwykły żart, akcja dokarmiania ufoludków albo sprawdzanie reakcji artykułów żywnościowych w warunkach ekstremalnych. Internauci śmieją się, że pewnie był na cienkim cieście, bo na grubym by nie doleciał tak wysoko, inni zastanawiają się, z jakim był sosem?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...