Brawo panie ministrze! Łukasz Szumowski odważnie wychodzi przed szereg i chwali wolontariuszy

Łukasz Szumowski podziękował wolontariuszom, którzy pomimo zimna kwestują na rzecz WOŚP.
Łukasz Szumowski podziękował wolontariuszom, którzy pomimo zimna kwestują na rzecz WOŚP. Kuba Atys/Agencja Gazeta
Wbrew pozorom nie wszyscy ludzie "dobrej zmiany" muszą z urzędu wypowiadać się źle o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dobry przykład dał Łukasz Szumowski, nowy minister zdrowia. Pozytywne wątki można znaleźć też w wypowiedziach innych polityków.

Łukasz Szumowski napisał na Twitterze, że dziękuje wolontariuszom, którzy kwestują dziś pomimo zimna, na rzecz najmłodszych pacjentów. Czy aby Szumowski nie ryzykuje tu zbyt wiele?Jest przecież ministrem zdrowia zaledwie od kilku dni, poza tym nie ma politycznego zaplecza. A może to tylko zabawa w złego i dobrego policjanta, na potrzeby twardego i bardziej umiarkowanego elektoratu. W skandalicznym tonie o Orkiestrze wcześniej wypowiedział się Patryk Jaki, inni asekurują się, apelując o zbiórki do wyborców.
Pozytywny sygnał wysłał też wyborcom PiS marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który napisał, że jeśli uda się uratować choć jedno życie dziecka, to warto, a nawet trzeba pomóc. Nie chodziło mu jednak tylko o WOŚP, bo do tweeta, jak się wydaje, na wszelki wypadek, dodał również hasztag kościelnej organizacji #Caritas.
By jednak nie było tak miło, należy przypomnieć wpis Beaty Szydło na Twitterze. Można odebrać go jako atak na Jerzego Owsiaka. Była premier wyraziła szacunek dla pomagających, nie pisząc jednak, że chodzi jej o Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak się wyraziła, akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, a nie dla nierozumnej promocji tych, którzy je organizują.
Trwa ładowanie komentarzy...