"Panie Jaki, znamy się tylko z widzenia". Mocny list do wiceministra po jego "akcji" z serduszkiem WOŚP

List rodziców zmarłej dziewczynki do wiceministra Patryka Jakiego ws. WOŚP poruszył setki osób.
List rodziców zmarłej dziewczynki do wiceministra Patryka Jakiego ws. WOŚP poruszył setki osób. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ten list rodziców nieżyjącej już dziewczynki do wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego aż wyciska łzy. Jednocześnie zaś pokazuje, co polityka robi z ludzi. Ile hipokryzji wylewa się z ekranów telewizorów. Takim właśnie apelem kończy się list rodziców ś.p. Anielki: "Proszę nie być hipokrytą".

Rodzice dziewczynki nie wytrzymali, gdy dowiedzieli się, co na antenie TVN24 wygłosił zastępca Zbigniewa Ziobry. Patryk Jaki ostro zaprotestował, gdy w niedzielnym programie próbowano mu wręczyć serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Patryk Jaki
wiceminister sprawiedliwości

"Ludzie, którzy wpłacają na WOŚP, nie wiedzą, że te zasoby są wykorzystywane na przykład do organizacji Woodstocku, na którym promowane są wartości związane z cywilizacją śmierci, walczące z dziećmi z zespołem Downa."

Po tych słowach Jurek Owsiak zażądał od Patryka Jakiego przeprosin. Z kolei rodzice nieżyjącej już dziś Anielki na Facebooku napisali list do wiceministra sprawiedliwości. Znają bowiem Patryka Jakiego, jego żonę i ich synka z widzenia - razem leżeli w szpitalu. "Podczas naszego ostatniego pobytu w szpitalu Pański Syn wraz z Żoną leżeli w sali naprzeciwko. Aniela czasami uśmiechała się do Pańskiego Syna przez szybę w drzwiach, bo była na stałe przypięta do pomp podających leki. Część pomp była zakupiona z pieniędzy z WOŚP. Badania Pańskiego syna i innych dzieci są przeprowadzane na sprzęcie zakupionym przez WOŚP Pańska żona spadła na łóżkach zakupionych przez fundację MacDonals" – napisali.

Panie Jaki, znamy się tylko z widzenia. Podczas naszego ostatniego pobytu w szpitalu Pański Syn wraz z Żoną leżeli w...

Opublikowany przez Serce Dla Anielki na 14 stycznia 2018
"Jeżeli ten list i zawarta w nim historia jest prawdziwa, to jest to dla mnie idealne podsumowanie zakłamania wyznawców PiS. Gorsze jednak jest to, że tylu ludzi daje się na to nabierać, nie rozumiejąc cynizmu, który za wypowiedziami Jakiego i jemu podobnych stoi" – skomentował jeden z internautów.
Trwa ładowanie komentarzy...