Jarosław Kaczyński jak Joanna Krupa. Apeluje o dobro zwierząt: "Ludzie mogą być bardziej ludzcy!"

Jarosław Kaczyński stanął w obronie zwierząt futerkowych
Jarosław Kaczyński stanął w obronie zwierząt futerkowych Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński dał się poznać jako wielbiciel zwierząt. Postanowił tym razem, że stanie w ich obronie, przygotowując specjalny film. Organizacje pozarządowe i PiS przygotowały w Parlamencie Europejskim wystawę "Niech futra przejdą do historii".

We wszystkim chodzi o pokazanie cierpienia, które dotyka zwierzęta hodowane na futra. Ponadto, celem wystawy jest zachęcenie państw Unii Europejskiej, by zakazały takich hodowli – Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś – stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wszystko w ramach nagrania wideo dla uczestników konferencji.

Najgorsze cierpienie
Jarosław Kaczyński dodał ponadto, że "cierpienia zwierząt futerkowych to jedne z najgorszych cierpień, jakie w ogóle mają miejsce". Przypomnijmy, że polityk jest miłośnikiem kotów. Został nawet niedawno przyłapany na lekturze "Atlasu kotów". Miało to miejsce w trakcie ważnego bloku głosowań w Sejmie. Kaczyński nie odłożył książki nawet, kiedy atmosferę na sali podgrzał temat zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa.

Niech futra przejdą do historii. Ta wystawa ma przysłużyć się bardzo ważnemu przedsięwzięciu. Chodzi o to, by cierpienia, cierpienia zwierząt, było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj – dodał Kaczyński.

– Dlatego ta wystawa i dlatego warto ją odwiedzić, i dlatego warto poprzeć tę ideę. Tę ideę, która została wyrażona przeze mnie na początku. Naprawdę, ludzie mogą żyć bez tego. Ludzie mogą żyć, nie korzystając z takich futer. I wreszcie, ludzie mogą być bardziej ludzcy! A jeśli chodzi o nas, o Polaków, to często mówi się o drodze na Zachód. To jest właśnie droga na zachód. Dziękuję bardzo – podsumował nieco chaotycznie.


Wystawę zorganizowali europosłowie PiS (grupa Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), litewski europoseł Waldemar Tomaszewski i organizacje pozarządowe Otwarte Klatki, Fur Free Alliance, Eurogroup for Animals.

źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...