Krystyna Pawłowicz straciła pracę na uczelni. Wszystko za wrześniowy wpis o samobójstwie 14-letniego Kacpra

Krystyna Pawłowicz straciła pracę na uczelni. To kara za wpis po samobójstwie prześladowanego 14-latka.
Krystyna Pawłowicz straciła pracę na uczelni. To kara za wpis po samobójstwie prześladowanego 14-latka. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wydawało się, że cokolwiek powie lub napisze Krystyna Pawłowicz i tak nikt nie jest w stanie w adekwatny sposób jej ukarać. A jednak. Krystyna Pawłowicz straciła pracę w Wyższej Szkole Administracji i Prawa. Posłanka PiS została w ten sposób ukarana za wpis o 14-letnim Kacprze, prześladowanym za orientację seksualną.

Przypomnijmy, 14-letni Kacper z Gorczyna popełnił samobójstwo po licznych szykanach, jakie spotykały go w szkole. A wynikały z innego stylu ubierania się i odmiennej orientacji seksualnej. Tragedia wstrząsnęła nie tylko lokalną społecznością, ale także całą Polską. Jednak tuż po upublicznieniu sprawy, głos w debacie postanowiła zabrać Krystyna Pawłowicz. Niestety.

Jej zdaniem, liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży "nienaturalne postawy i relacje", a potem bezczelnie lamentują nad "morderczą nietolerancją" rówieśników – napisała wtedy Pawłowicz i wywołała ogólnopolską burzę.
Na ten wpis zareagowało około 2000 osób, w tym ponad 200 naukowców. Podpisali się oni pod apelem z prośbą o interwencję w sprawie posłanki. Uczeni domagali się potępienia posłanki przez środowisko, a także wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, mającego doprowadzić w konsekwencji do utarty etatu na uczelni. Do rozwiązania umowy o pracę doszło za porozumieniem stron, bo z takim wnioskiem zgłosiła się do uczelni sama Pawłowicz. Posłanka nie chce komentować tej sprawy.

źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...