Wybuch gazociągu w Wielkopolsce. Ogromny pożar był widoczny z kilkudziesięciu kilometrów

Wybuch i pożar gazociągu w Murowanej Goślinie pod Poznaniem. Ewakuowano 20 osób, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
Wybuch i pożar gazociągu w Murowanej Goślinie pod Poznaniem. Ewakuowano 20 osób, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Fot. screen z twitter.com/lukasz_kulpa
Tuż po północy w Murowanej Goślinie pod Poznaniem doszło do wybuchu i pożaru gazociągu wysokiego ciśnienia na stacji paliw. Na miejscu są 32 zastępy straży pożarnej. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych.

W wyniku pożaru spłonęły trzy budynki mieszkalne i jeden gospodarczy. Nikt nie zginął ani nie odniósł obrażeń. Dwadzieścia osób zostało ewakuowanych z pobliskich domów. Jak na razie nie można ocenić, ile budynków uległo uszkodzeniu w wyniku eksplozji. – Obecnie dopalają się resztki gazu. Pożary budynków zostały ugaszone. Nasze działania potrwają do rana, po dokładnej kontroli tego miejsca przekażemy je specjalistom w celu określenia okoliczności zdarzenia – powiedział w nocy Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej.
W akcji gaśniczej brało udział ponad 160 strażaków i 80 policjantów.
Według świadków, słup ognia sięgał nawet 30 metrów, a łuna pożaru była widoczna z kilkudziesięciu kilometrów. Ewakuowani tymczasowo zamieszkali u swoich rodzin, a burmistrz miasta zadeklarował pomoc dla tych, których zabudowania ucierpiały w wyniku wybuchu. Przyczynę zdarzenia wyjaśni specjalna komisja, która już rozpoczyna pracę na miejscu.


źródło: polsatnews.pl
Trwa ładowanie komentarzy...