Kolejny nacjonalista? Atak na tle etnicznym w Sopocie, mężczyźnie grożą 3 lata więzienia

Policja zatrzymała 31-latka, który znieważył Boliwijczyka – pracownika ochrony dworca
Policja zatrzymała 31-latka, który znieważył Boliwijczyka – pracownika ochrony dworca Fot. Damian Kramski / Agencja Gazeta
W sobotę sopoccy policjanci zatrzymali 31-latka. Wszystko z powodu podejrzenia o znieważenie na tle narodowościowym i etnicznym Boliwijczyka.

Wstępne ustalenia policji wskazują, że na terenie dworca 31-latek znieważył słownie interweniującego wobec niego pracownika ochrony. Co więcej, mężczyzna nawet mu groził. Nie bez znaczenia dla sprawy pozostaje to, że agresor był pod wpływem alkoholu, dlatego przewieziono go do izby wytrzeźwień – podaje Wprost.pl.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę. W tym dniu dyżurny sopockiej policji odebrał zgłoszenie o awanturze i skierował na miejsce patrol.

Policjantom udało się ustalić, że mężczyzna dopuścił się znieważenia na tle narodowościowym człowieka, będącego pracownikiem ochrony. Zatrzymanemu nie spodobała się narodowość ochroniarza i dał temu upust poprzez znieważające słowa, a także groźby. Badanie na zawartość alkoholu we krwi wskazało na ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Aktualnie sprawca przebywa w policyjnym areszcie.

Znieważenie na tle rasowym lub narodowościowym może zakończyć się karą więzienia do 3 lat.

źródło: Wprost.pl
Trwa ładowanie komentarzy...