Rewolucja w dopłatach! Tysiące rolników nie złoży wniosków tak jak dotychczas

Jak złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie dla rolników 2018?
Jak złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie dla rolników 2018? Fot. Marek Podmokły / AG
Rolników, którzy chcą wnioskować do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dopłaty bezpośrednie, czeka prawdziwa technologiczna rewolucja. Od 15 marca 2018 roku wnioski będzie trzeba składać za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.


Elektroniczne wnioski o dopłaty bezpośrednie 2018
Koniec z papierowymi wnioskami dla rolników. Od 12 lutego będą oni mogli testować e-wnioski, które trzeba będzie składać za pośrednictwem strony internetowej ARiMR (www.arimr.gov.pl). Dostępna będzie demonstracyjna wersja aplikacji eWniosek Plus. W pełnej formie zostanie ona udostępniona na stronie agencji 15 marca 2018 roku. To wtedy zacznie się etap przyjmowania wniosków.

ARiMR także przygotowuje się na nowe rozwiązania. Pracownicy przejdą specjalne szkolenia, podobnie jak np. przedstawiciele izb rolniczych, którzy mają z kolei prowadzić szkolenia dla rolników.

"Po udostępnieniu pełnej wersji aplikacji na stronie internetowej, od 15 marca 2018 r. ARiMR uruchomi punkty w biurach powiatowych, gdzie rolnik będzie mógł skorzystać z pomocy technicznej przy wypełnianiu wniosku w aplikacji eWniosekPlus" – czytamy w komunikacie agencji.

Kto nie musi składać wniosku o dopłaty?
Część rolników nie musi przygotowywać nowego wniosku. Wystarczy, że złożą oświadczenia potwierdzające brak zmian w porównaniu z ubiegłorocznym wnioskiem. Chodzi o osoby, które we wniosku z 2017 roku deklarowały powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i ubiegały się o określony typ płatności (nie mogą być to płatności dla młodych rolników, do powierzchni upraw roślin strączkowych na ziarno, płatności do powierzchni uprawy ziemniaków skrobiowych).


Kto może złożyć wniosek w formie papierowej?
Są wyjątki. Z papierowych formularzy mogą skorzystać rolnicy, którzy nie będą w stanie złożyć elektronicznego wniosku, a jednocześnie nie są w stanie skorzystać z pomocy technicznej oferowanej przez biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...