Perfidna manipulacja "Wiadomości" TVP. Wyjęły z ust polityka PO fragment zdania...

Jan Rulewski z PO poparł ustawę o IPN.
Jan Rulewski z PO poparł ustawę o IPN. Screen/TVP
"Wiadomości" TVP wyemitowały materiał, który miał przedstawiać w krytycznym świetle tych polityków, którzy podważają ustawę o IPN - ta przewiduje karę do trzech lat więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę. Niestety, zrobiły to w katastrofalnym stylu.

"Donald Tusk tylko podsyca napięcie" - to komentarz do tweeta Tuska o podłym oszczerstwie w kontekście ustawy o IPN. Po czym usłyszeliśmy, że z ust polityków coraz częściej padają słowa krzywdzące Polaków, którzy podczas II wojny światowej narażając życie, ratowali Żydów. "Polacy zdradzili sąsiedztwo, nie udzielali pomocy i jej też sprawą oczywistą, że byli szmalcownikami" – taką okrojoną wypowiedź senatora PO Jana Rulewskiego pokazały "Wiadomości".

Sęk w tym, że nie było to nawet pełne zdanie Rulewskiego, które – jak można przeczytać w stenogramie – brzmiało tak: "Ale po stronie żydowskiej padają zastrzeżenia, nie tylko natury moralnej, że Polacy zdradzili sąsiedztwo, nie udzielali pomocy i że, co jest też sprawą oczywistą, że byli szmalcownikami, wręcz szujami, które wskazywały kryjówki bądź odmawiały tych kryjówek". Trudno nazwać to inaczej niż perfidną manipulacją.
Pełna wypowiedź senatora Rulewskiego oczywiście ma zgoła odmienny kontekst. Rulewski podkreśla w niej kilkukrotnie, że już procesy norymberskie wykazały, kto ponosi odpowiedzialność za eksterminację Żydów: to hitlerowskie Niemcy: "...niemiecki nazizm zbudował, najpierw podjął inicjatywę Endlösungu, a potem obudował ją technicznie i prawnie".

Sam Rulewski poparł ustawę o IPN, co stawia "Wiadomości" TVP w jeszcze gorszym świetle. Dalej nie wierzycie? Sami zobaczcie. Materiał zaczyna się od 08:15, a wypowiedź Jana Rulewskiego o szmalcownikach od 11:10.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"