Ojciec trzech molestowanych dziewcząt rzucił się w sądzie na pedofila. Powalono go i skuto

Ojciec trzech molestowanych dziewczyn rzucił się na pedofila.
Ojciec trzech molestowanych dziewczyn rzucił się na pedofila. Fot. screen z independent.co.uk
To nie koniec emocji wokół byłego lekarza reprezentacji amerykańskich gimnastyczek Larry'ego Nassara. Podczas ostatniego przesłuchania ojciec trzech molestowanych zawodniczek rzucił się na pedofila. Musiała interweniować ochrona sądu.

Do incydentu doszło w sądzie w Michigan. Podczas ostatniego przesłuchania ojciec trzech dziewcząt, które były molestowane seksualnie przez byłego lekarza reprezentacji amerykańskich gimnastyczek, poprosił sędzię o pięć minut "sam na sam" z pedofilem. Ta musiała odmówić. Wtedy Randall Margraves poprosił o minutę rozmowy z oprawcą swoich córek. Gdy ta prośba także nie została uwzględniona, rzucił się na oskarżonego. Musiała interweniować policja i ochrona sądu, która powaliła go na ziemię i skuła.
Przypomnijmy, sprawa dotyczy największego w historii amerykańskiego sportu skandalu pedofilskiego. Larry Nassar był lekarzem kadry USA podczas czterech Igrzysk Olimpijskich. Przez dwadzieścia lat pracował na Uniwersytecie Michigan i w klubie gimnastycznym. Zwolniono go po cichu, we wrześniu 2015 roku. Afera wybuchła rok później, kiedy prasa opisała pierwsze relacje o molestowaniu, opowiedziane przez gimnastyczki. To uruchomiło lawinę i ośmieliło kobiety, które przeżyły piekło. Nassar przez wiele lat molestował je, twierdząc, że to tylko badania lekarskie. Jego przełożeni, mimo skarg, nie reagowali. Sprawę tuszowano, co dla ofiar i ich rodzin jest oczywiste.

Bohaterką procesu jest także sędzia Rosemarie Aquilina, która urządziła tygodniowe przesłuchania, podczas których codziennie do sądu przychodziły ofiary lekarza i – patrząc mu w oczy – emocjonalnie opowiadały o swoich przeżyciach. Larry Nassar już został skazany na karę co najmniej 40 lat i maksymalnie 175 lat więzienia.

źródło: independent.co.uk
Trwa ładowanie komentarzy...