Grupa nastolatków napadła na Biedronkę w Krakowie. Chcieli ukraść alkohol, padły strzały

Grupa nastolatków napadła na Biedronkę przy krakowskim rondzie Matecznego. Pracownikom sklepu grozili bronią.
Grupa nastolatków napadła na Biedronkę przy krakowskim rondzie Matecznego. Pracownikom sklepu grozili bronią. Fot. Kuba Ociepa/Agencja Gazeta
W Biedronce przy krakowskim rondzie Matecznego padły strzały. Grupa nastolatków próbowała ukraść alkohol. Kiedy ochroniarz próbował ich zatrzymać, jeden ze złodziei wyjął broń i strzelił z niej. Napastnicy zostali już zatrzymani przez policję.

Napastników było pięcioro: jeden 19-latek, dwóch 17-latków oraz dwie 14-latki. Jak podaje "Gazeta Krakowska", w sobotę około godziny 21:00 weszli oni do sklepu Biedronka niedaleko ronda Matecznego. Po wejściu do sklepu skierowali się na stoisko monopolowe i zaczęli wybierać butelki z drogimi alkoholami. Potem postanowili wyjść ze sklepu nie płacąc za zakupy. Sterroryzowali obsługę, wyciągając broń.

W trakcie szamotaniny ochroniarz doznała lekkich obrażeń ciała, a w kierunku pracownika sklepu oddano kilka strzałów. Na szczęście okazało się, że nastolatkowie strzelali z pistoletu gazowego. Według relacji świadków obecnych w sklepie, młodzi ludzie byli bardzo agresywni. Prawdopodobnie byli pijani lub pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze policji przybyli na miejsce po kilku minutach. Zatrzymali oni sprawców napadu w pobliżu sklepu.
Jak się później okazało, ta sama grupa młodych ludzi na osiedlu Ruczaj postrzeliła z wiatrówki kobietę. Na szczęście doznała ona tylko powierzchownych uszkodzeń ciała. 19-latkowi, za rozbój z bronią w ręku, grozi do 10 lat więzienia.

źródło: "Gazeta Krakowska"/ RMF FM
Trwa ładowanie komentarzy...