Były rzecznik TVP ujawnia skandaliczną historię. BBC chciało zrobić serial o Pileckim, ale Kurski im nie odpowiedział

Jacek Kurski ma swoją wizję roli historii w TVP.  Zdaniem byłego rzecznika TVP nIe odpowiedział BCC na wspólny serial o Witoldzie Pileckim.
Jacek Kurski ma swoją wizję roli historii w TVP. Zdaniem byłego rzecznika TVP nIe odpowiedział BCC na wspólny serial o Witoldzie Pileckim. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Produkcje BBC emitowane są w 100 krajach na całym świecie. Do tylu miejsc mógłby dotrzeć też serial o Witoldzie Pileckim. Bo BBC chciało wspólnie z Telewizją Polską nakręcić produkcję o bohaterskim rotmistrzu, ale... ekipa Jacka Kurskiego nie dała Brytyjczykom oficjalnej odpowiedzi. "Oto cała prawda, jak PiS, a konkretnie TVP Kurskiego walczy o polską narrację historyczną na świecie" – komentuje teraz były rzecznik telewizji publicznej.

Zwrot "polskie obozy zagłady" można było wyprostować bez wszczynania międzynarodowej awantury. Były dziennikarz i były rzecznik TVP Jacek Rakowiecki ujawnił właśnie kulisy ciekawej propozycji BBC. Jeszcze w 2016 roku do prezesa TVP Jacka Kurskiego zgłosił się Ben Donald, główny producent serialów międzynarodowych BBC. Przedstawił on propozycję produkcji o bohaterze z Auschwitz Witoldzie Pileckim. Rodziła się także myśl na temat serialu o powstaniu warszawskim.

Jak twierdzi Jacek Rakowiecki ten pomysł jednak upadł, bo Ben Donald nie dostał odpowiedzi z TVP. Oto cała prawda, jak PiS, a konkretnie TVP Kurskiego walczy o polską narrację historyczną na świecie" – komentuje teraz były rzecznik telewizji. Z sarkazmem dodaje, że zamiast tego telewizja publiczna kupiła od BBC programy rozrywkowe.

Oto cała prawda, jak PiS, a konkretnie TVP Kurskiego walczy o polską narrację historyczną na świecie: BBC zaproponowało...

Opublikowany przez Jacek Rakowiecki na 4 lutego 2018
Trwa ładowanie komentarzy...