Kim jest Edward Szydło, mąż byłej premier? Nieznane fakty z jego życia

Beata Szydło nieraz podkreślała, że mąż Edward jest jej największym kibicem.
Beata Szydło nieraz podkreślała, że mąż Edward jest jej największym kibicem. Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
O małżonku Beaty Szydło zrobiło się ostatnio głośno z powodu incydentu związanego z dziennikarką Renatą Grochal. Chodzi o rzekome poszczucie psem w rodzinnym mieście byłej premier, Przecieszynie.


W tekście Renaty Grochal opublikowanym w Newsweeku mogliśmy przeczytać o dziwnym zajściu związanym z Edwardem Szydło oraz dziennikarką, które miało miejsce w Przecieszynie. Dziennikarka gazety wybrała się do rodzinnej miejscowości Beaty Szydło, aby dowiedzieć się, jakie panują nastroje po utracie przez nią stanowiska premiera. Jednak, gdy próbowała wejść na posesję Szydłów, mąż byłej premier miał ją poszczuć psem. Beata Szydło stanowczo zaprzeczyła tej wersji wydarzeń, ale według dziennikarki w ten sposób Edward Szydło miał ją postraszyć i zniechęcić do przeprowadzenia wywiadu.

Kim jest Edward Szydło?

Edward Szydło to z zamiłowania myśliwy, ogrodnik pszczelarz, a z wykształcenia historyk. Jest dyrektorem Społecznej Szkoły Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu. Prowadzi także zajęcia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Co ciekawe, w czasie studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim był kapitanem uczelnianej reprezentacji szczypiornistów. To właśnie w tamtym okresie poznał przyszłą premier. W 1987 roku para wzięła ślub i od lat 90. mieszka w niedużej miejscowości koło Oświęcimia. Mają dwóch synów - jeden to przyszły ksiądz, zaś drugi studiuje.

Największy kibic swojej żony

W Przecieszynie Edward Szydło cieszy się powszechną sympatią. Sąsiedzi i współpracownicy wypowiadają się o nim bardzo ciepło, ale mąż byłej szefowej rządu stara się raczej trzymać w cieniu i nie pokazywać publicznie. Wyjątkiem była wizyta papieża Franciszka i msza na Jasnej Górze. Beata Szydło nieraz podkreślała za to, że małżonek jest szczególnie oddanym kibicem. Był m.in. pomysłodawcą plakatów wyborczych byłej premier. Najczęściej możemy go jednak spotkać przy swoim hobby.


Jakim majątkiem dysponuje Edward Szydło?

O dokładnym majątku męża Beaty Szydło nic nie wiadomo, ale wiemy, że od 1999 r. małżonkowie mają rozdzielność majątkową. Oboje są posiadaczami domu wartego 400 tysięcy złotych o powierzchni 246 metrów kwadratowych. W skład gospodarstwa o łącznej powierzchni 1 hektara 16 arów i wartości wynoszącej ok. 800 tys. zł wchodzą dom, teren, garaż oraz dodatkowy budynek gospodarczy. Edward Szydło posiada także auto marki SsangYong Korando o wartości 50 tys. zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem