Sławomir wybiera się na Eurowizję? Gwiazdor "rock polo" podjął decyzję, jego fani będą podzieleni

Sławomir Zapała i jego żona Magdalena "Kajra" Kajrowicz wystąpią na Eurowizji? Muzyk "rock polo" przecina spekulacje.
Sławomir Zapała i jego żona Magdalena "Kajra" Kajrowicz wystąpią na Eurowizji? Muzyk "rock polo" przecina spekulacje. Fot. Magdalena Tasarz / archiwum Sławomira
Twórca przeboju "Miłość w Zakopanem" wreszcie udzielił komentarza w sprawie narastajacych spekulacji o jego udziału w zbliżających się krajowych eliminacjach do 63. Konkursu Eurowizji. Do ujawnienia oficjalnej decyzji przymusił go dziennikarz muzyczny Darek Maciborek z RMF FM.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego występu Sławomira w sylwestrową noc w Zakopanem publika po prostu zwariowała na jego punkcie. Największym jego sukcesem jest jednak to, że pod koniec stycznia piosenka "Miłość w Zakopanem" odnotowała 100 milionów wyświetleń na YouTube. Nie dziwi więc, że liczni fani oczekują występu swojego idola na Eurowizji.

– Trzeba było bardzo szybko napisać piosenkę, a ja uważam, że pośpiech upokarza, więc spokojnie, przygotuję hita na tę okazję, a teraz będę trzymał kciuki za naszych – stwierdza jedna Sławomir w rozmowie z RMF FM. Ku uciesze fanów, twórca "rock polo" zaznaczył, że wiele wskazuje na to, iż weźmie udział w eliminacjach do Eurowizji za rok.

– Dokładnie wtedy jak trwa Eurowizja, to my ruszamy w trasę koncertową po Europie i USA, więc wtedy musiałbym zawieść fanów, bo trzeba by było to odwołać – tak Sławomir tłumaczy decyzję o odpuszczeniu tegorocznego konkursu.

Uwielbiany przez wszystkich
W czym tkwi fenomen muzyki Sławomira? – My gramy zawsze na żywo. Mamy rockowe brzmienie. To kompletnie coś nowego i przewrotnie nazywa się rock-polo. Taką nazwę wymyślił dla nas Tymon Tymański. Gdyby przesłuchała pani płyty Sławomir The Greatest Hits, która pokryła się złotem, to z disco polo nie ma to nic wspólnego. A trochę tak nasza muzyka została zaszufladkowana, pewnie przez to "polo" właśnie – mówiła w rozmowie z naTemat żona Sławomira, Magdalena "Kajra" Kajrowicz, która pomaga mu przy tworzeniu utworów.


– Ludzie starają się włożyć ich w jakieś ramki, ale nie jest to łatwe. Bo czegoś takiego na polskim rynku jeszcze nie było. Sławomir nie mieści się w żadnych ramach. Bardzo się cieszymy, że wypełniliśmy nową nisze. Docieramy do zupełnie różnych grup ludzi – przekoywałą.

źródło: RMF FM
Trwa ładowanie komentarzy...