Krystyna Pawłowicz szaleje na Twitterze. Pisze do sekretarza stanu USA, żąda przeprosin od Francji...

Krystyna Pawłowicz opublikowała serię tweetów, w których starała się bronić Polski ws. ustawy o IPN. Zaatakowała m.in. USA i Francję.
Krystyna Pawłowicz opublikowała serię tweetów, w których starała się bronić Polski ws. ustawy o IPN. Zaatakowała m.in. USA i Francję. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"To Secretary Rex Tillerson, @StateDept: Poland is disappointed that USA do not want be responsible for #GermanDeath Camps" – tweet o takiej treści opublikowała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Jeśli przetłumaczymy jej wiadomość na polski, okaże się, iż posłanka PiS oskarża Stany Zjednoczone o to, że nie chcą wziąć odpowiedzialności za niemieckie obozy śmierci. Czy to na pewno błąd...?

Niekoniecznie. Wiele wyjaśnia wcześniejszy wpis Krystyny Pawłowicz. "USA niezadowolone, że "polski prezydent podpisał ustawę karzącą przypisywanie Polsce nazistowskich obozów śmierci» ?! No, to POLSKA też jest niezadowolona, że USA nie dają przypisać SOBIE niemieckich obozów zagłady... Na tej samej zasadzie" – napisała posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Internauci zwracali Krystynie Pawłowicz uwagę na niedoskonałości angielskiego, ale także na to, że wypowiada się w imieniu Polski. Inniw nieco złośliwy sposób sugerowali, by nie przynosiła naszemu krajowi wstydu.
Jednak Krystyna Pawłowicz nie zwykła łatwo poddawać się krytyce i odpowiedziała w swoim stylu. Napisała o fachowcach językowych i absolwentach "Akademii 1-wszo Majowych po praktykach w Lasach Kabackich". "Totalni uczniowie Językoznawcy...Prymusi, a co to jest Polska...? Tylko powiedzcie po polsku..." – pisała Pawłowicz.
W kolejnych tweetach posłanka PiS stwierdziła, że Francja zmarnowała szansę, by siedzieć cicho. Krystyna Pawłowicz zapytała też, kiedy Francja przeprosi chrześcijan za zbrodnie Rewolucji Francuskiej, "współudział w Holokauście" i "wcześniejsze zbrodnie na chrześcijanach i dzisiejsze lewackie zbrodnie na rodzinie".
Trwa ładowanie komentarzy...