Elisabeth Revol twierdzi, że Tomasz Mackiewicz mógł przeżyć. Francuska himalaistka oskarża Pakistańczyków

Elisabeth Revol twierdzi, że gdyby Pakistańczycy szybko podjęli akcję ratunkową, to Tomasz Mackiewicz przeżyłby wyprawę na Nanga Parbat.
Elisabeth Revol twierdzi, że gdyby Pakistańczycy szybko podjęli akcję ratunkową, to Tomasz Mackiewicz przeżyłby wyprawę na Nanga Parbat. Fot. Twitter/dominobb
Elizabeth Revol udzieliła francuskim mediom komentarza, w którym oskarża Pakistańczyków o opieszałość. Zdaniem francuskiej himalaistki, gdyby wcześniej wysłano ekipę ratunkową na Nanga Parbat, Tomasz Mackiewicz mógłby przeżyć. Tymczasem strona pakistańska odwlekała decyzję o udzieleniu pomoc w nieskończoność.

Elizabeth Revol i Tomasz Mackiewicz wybrali się w góry, żeby dokonać zimowego wejścia na Nanga Parbat. Kiedy zdobyli szczyt zaczęły się problemy, Mackiewicz zapadł na chorobę wysokościową i ślepotę śnieżna. Revol sama schodziła z góry, ale też miała problemy, między innymi z powodu niedotlenienia pojawiły się halucynacje. Osłabioną z odmrożeniami dłoni i stóp znaleźli Adam Bielecki i Denis Urubko, za którymi szli wspomagający Piotr Tomala i Jarosław Botor.

Dziś Revol wciąż leży w szpitalu, gdzie lekarze walczą o uratowanie jej stóp przez amputacją. Francuzka znalazła jednak czas na udział w specjalnie zorganizowanej konferencji, na której powiedziała, że można było uratować Tomka Mackiewicza. Twierdzi, że trzeba było natychmiast zorganizować akcję ratunkową, ale Pakistańczycy zwlekali z decyzją, domagając się gwarancji finansowych. – W górach, zwłaszcza w zimie, czas jest niezwykle cenny – stwierdziła Elisabeth Revol.

źródło: lexpress.fr
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...