Lista sponsorów gali 25-lecia "Gazety Polskiej" daje do myślenia. Prywatną spółkę finansują największe państwowe firmy

Lista sponsorów imprezy zwraca uwagę. W większości są to największe firmy należące do Skarbu Państwa.
Lista sponsorów imprezy zwraca uwagę. W większości są to największe firmy należące do Skarbu Państwa. Fot. Twitter
Z okazji 25. rocznicy powstania "Gazety Polskiej" odbyła się Gala Strefy Wolnego Słowa. Wiele osób goszczących na tej imprezie stawało przed ścianką, na której były wydrukowane loga sponsorów. I uwagę zwraca fakt, że znalazły się tam tam głównie marki największych spółek Skarbu Państwa.

Jarosław Kaczyński wraz z resztą polityków Prawa i Sprawiedliwości z upodobaniem walczą z "układem". Twierdzą, że rozbijają go na wszelkie możliwe sposoby. Hasła walki z mitycznym "układem" mają w PiS ma na sztandarach od wielu lat. Prawica nie raz oburzała się, że w "Gazecie Wyborczej", "Newsweeku" i innych tytułach pojawiały się reklamy spółek Skarbu Państwa. Zapowiadano, że po odzyskaniu władzy wspieranie prywatnych spółek z budżetu się skończy.
Patrząc na to, jakie loga pojawiły się na Gali Strefy Wolnego Słowa, czyli imprezie "Gazety Polskiej" można odnieść wrażenie, że chyba coś poszło jednak nie tak. Niemal wszystkie loga sponsorów należą bowiem do największych spółek Skarbu Państwa. Choć wydawcą "Gazety Polskiej" jest prywatne Niezależne Wydawnictwo Polskie Sp. z o.o, to pośród sponsorów są takie państwowe tuzy, jak PKO BP, PGE, Energa, Orlen, KGHM, PKP, a nawet Port Lotniczy im. Chopina w Warszawie[/b]. Lista zresztą jest dłuższa. Wypada pogratulować Tomaszowi Sakiewiczowi, redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej", że udało mu się pozyskać tak wielu tak potężnych sponsorów...
Trwa ładowanie komentarzy...