Wiemy, kogo usłyszymy na Krajowych Eliminacjach Eurowizji. TVP podała listę wykonawców i piosenek

Singiel "Nie Chcę Ciebie Mniej" Saszan ma szansę reprezentować Polskę w Lizbonie.
Singiel "Nie Chcę Ciebie Mniej" Saszan ma szansę reprezentować Polskę w Lizbonie. Kadr z kanału YouTube SaszanVEVO
Eurowizja od lat skupia przed ekranami telewizorów wszystkich fanów muzycznych nowości ze Starego Kontynentu. 3 marca na antenie TVP będziemy mogli śledzić zmagania rodzimych wykonawców, którzy zakwalifikowali się do Krajowych Eliminacji Eurowizji. Telewizja Polska właśnie opublikowała ich listę.

Choć od drugiego miejsca na "pudle" Edyty Górniak w roku 1994 jedynie dwukrotnie polskim wykonawcom udało się znaleźć w czołowej dziesiątce finału Konkursu Piosenki Eurowizji, co roku wierni fani z wypiekami śledzą muzyczne zmagania rodzimych artystów. Szczęśliwców, którym udało się zwyciężyć w krajowych eliminacjach i reprezentować Polskę na scenach Europy.

Właśnie dziś TVP opublikowała listę wykonawców, którzy już 3 marca staną w szranki o wyjazd do Lizbony, gdzie w maju odbędzie się 63. finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Tak prezentuje się lista kandydatów:

Saszan – "Nie chcę ciebie mniej"
Monika Urlik – "Momentum"
Isabel Otrebus – "Delirium"
Ifi Ude – "Love is stronger"
Future Folk – "Krakowiacy i górale"
Gromee feat. Lukas Meijer – "Light me up"
Marta Gałuszewska – "Why don’t we go"
Pablosson – "Sunflower"
Maja Hyży – "Skin"
Happy Prince – "Don’t let go"
Na 62. finale Konkursu Piosenki Eurowizji Polskę reprezentowała Kasia Moś z piosenką "Flashlight". Zajęła miejsce piąte... od końca. Liczymy na to, że ktoś z powyższej dziesiątki zdoła poprawić jej wynik.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...