A europosłowi Czarneckiemu wciąż do śmiechu. Na Twitterze żartuje z "pączków z różą"

Ryszard Czarnecki stracił stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, ponieważ porównał europosłankę Różę Thun do "szmalcownika".
Ryszard Czarnecki stracił stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, ponieważ porównał europosłankę Różę Thun do "szmalcownika". Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
"Pączki świetne, ale bez róży" – napisał wczoraj na Twitterze europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Dzień wcześniej został pozbawiony stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego za to, że Różę Thun porównał do "szmalcownika". Przypadek?

"Dziś 'Tłusty Czwartek' – także u mnie w biurze , z udziałem europosłów i asystentów. Pączki świetne – ale bez róży... :)" – taki komentarz na Twitterze zamieścił wczoraj Ryszard Czarnecki. Do posta dołączył zdjęcia. Na jednym z nich europoseł PiS stoi w towarzystwie m.in. Karola Karskiego i Beaty Gosiewskiej. Wszyscy w dłoniach trzymają pączki.
Zapewne w ten sposób Czarnecki chciał zażartować po raz kolejny z europosłanki Platformy Obywatelskiej Róży Thun. Przypomnijmy, że na początku stycznia Czarnecki nazwał eurodeputowaną PO "szmalcownikiem". Zrobił to po tym, gdy Thun wystąpiła w filmie dokumentalnym francusko-niemieckiej telewizji Arte, w którym mówiła o zagrożeniu autokracją w Polsce.

W środę w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie. Za odwołaniem Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego opowiedziało się 447 europosłów, przeciw tylko 196.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...