Radosław Poszwiński rozpoczął pracę w TVP i "wyczyścił" Twittera z niewygodnych wpisów

Ryszard Petru i Joanna Schmidt z Nowoczesnej w drodze na Maderę – to zdjęcie, które rok temu wywołało burzę. Politycy wylecieli z kraju w samym środku kryzysu parlamentarnego
Ryszard Petru i Joanna Schmidt z Nowoczesnej w drodze na Maderę – to zdjęcie, które rok temu wywołało burzę. Politycy wylecieli z kraju w samym środku kryzysu parlamentarnego Fot. Zrzut z ekranu/Twitter/bogdan 607
Radosław Poszwiński właśnie rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej i postanowił "oczyścić" swoje konto na Twitterze z niewygodnych wpisów. To on jako bogdan607 opublikował słynne już zdjęcie Ryszarda Petru i Joanny Schmidt zrobione w samolocie w drodze na Maderę. Jak podają internauci, usunął około 200 tysięcy wpisów.

Wczoraj informowaliśmy, że Radosław Poszwiński w TVP Info odpowiada za obsługę mediów społecznościowych. Zapewne dlatego zdecydował się, by najpierw "nieco" oczyścić swój profil na Twitterze.

Jeszcze w środę na koncie @bogdan607 (ma 10,8 tys. obserwujących) widniało ponad 200 tys. tweetów. Dziś jest ich zaledwie 1,4 tys. Poszwiński w mediach społecznościowych zamieszczał kontrowersyjne wpisy. Ostatnio – co zauważyli dziennikarze Press.pl. – podał dalej wpis, którego autor pytał, "czy Izrael wypłacił kiedyś jakieś odszkodowania rodzinom Polaków, którzy zostali zamordowani za pomaganie Żydom wbrew obowiązującemu prawu".

Odpowiadał też na zarzuty o propagandzie w TVP. "Propaganda w TVP... Ja też robię propagandę pisząc tweety: propagandę faktu i argumentu. To ja popieram i ani kroku w tył, ani mi się ważyć! I tak dalej" – mówił Poszwiński na krótkim nagraniu, które upublicznił na Twitterze.
"Jak można wybiórczo, a zarazem i hurtowo, wyciąć 200 tysięcy swoich wpisów i tym samym zaprzeczyć własnym myślom i poglądom?" – skomentował całą sytuację dziennikarz Michał Majewski.
Trwa ładowanie komentarzy...