"Dzień ten kojarzy się z szczęśliwymi parami heteroseksualnymi". W TV Republika uczą, dla kogo są Walentynki

Skandal wisi na włosku. Producent biżuterii promuje swoją walentynkową kolekcję spotem, w którym występują homoseksualne pary.
Skandal wisi na włosku. Producent biżuterii promuje swoją walentynkową kolekcję spotem, w którym występują homoseksualne pary. Fot. screen z youtube.com/Swarovski
Za granicą to nic nowego, jednak w Polsce już wzbudza kontrowersje. Słynny producent biżuterii stworzył reklamę swojej najnowszej kolekcji walentynkowej, w której występują pary heteroseksualne, ale co gorsza także homoseksualne. Tak uważają prawicowe media i już wszczęły w tej sprawie alarm.


"Całą uwagę skupiają dwie śmiejące się do siebie blondynki i para mężczyzn w uścisku – to więc pewnego rodzaju ewenement i jedno z pierwszych – jeśli nie pierwsze w ogóle – komercyjne przedstawienie homoseksualnych par w polskiej telewizji. Gdzie są granice?" – to fragment krótkiego artykułu na stronie internetowej Telewizji Republika, w którym autor opisuje najnowszy spot reklamowy Swarovskiego.
Tekst stworzyła osoba podpisana jako M.N. Autor 1320 artykułów o różnej tematyce powstających codziennie, więc to nie żaden bloger, a pracownik TV Republika.

Dalej autor stwierdza, że walentynkowa reklama "słynnych kryształków" wzbudza niesmak i zmieszanie. – Być może marka starała się pokazać odmienność wielu ludzi, traktując mniejszości seksualne jak coś naturalnego. Czy rzeczywiście im się udało? Wydaje nam się, że nie..." – pisze dalej. Zwrócono także uwagę, że pary nie są tylko białej rasy. Różnorodność seksualna i rasowa w jednej reklamie? To dla niektórych zdecydowanie za dużo. A co w rzeczywistości jest w tym tak "kontrowersyjnym" spocie?

Reklama przedstawia scenę... nagrywania reklamy, w której na lekko różowym tle występuje sześć par. Cztery z nich są heteroseksualne, jest też para lesbijek i gejów. Pary występujące w spocie są nie tylko białej rasy. Krótkie ujęcia skupiają się oczywiście na biżuterii jaką noszą aktorzy. I to... tyle.


źródło: telewizjarepublika.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...