"MŚ w skokach w Korei Płn., która grozi atmową bronią". Kompromitacja Bochwic, członkini KRRiT nic nie wie o igrzyskach

Teresa Bochwic pomyliła lokalizację zimowych igrzysk olimpijskich 2018
Teresa Bochwic pomyliła lokalizację zimowych igrzysk olimpijskich 2018 Fot. wikimedia.org
"Jedną kompromitację gonić drugą" – zdaje się, że to życiowe kredo Teresy Bochwic, czyli wpływowej w środowisku Prawa i Sprawiedliwości członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dziś zanotowała bowiem kolejną wpadkę na Twitterze, ale o wiele bardziej kuriozalną niż poprzednie. Zobaczcie tylko, co urzędniczka odpowiedzialna za polskie media wie o igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

"Czy mnie wzrok i słuch mylą, czy rzeczywiście mistrzostwa świata w skokach narciarskich są w Korei Płn? Która grozi atomowa bronią połowie świata? Pjongjang, dawniej nazywany Phenian, stolica Korei Płn?" – zapytała w piątek na Twitterze Teresa Bochwic. Mniej więcej w tym samym czasie, gdy w kontrolowanych przez nią mediach pokazywano ceremonię otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu.

Wygląda więc na to, że ze wspominanymi wzrokiem i słuchem członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prawdopodobnie nie wszystko jest w porządku. Bo goszczący olimpijczyków Pjongczang to nie Pjongjang, czyli stolica komunistycznej Korei Północnej. I jak już wspomnieliśmy, w piątek rozpoczęły się tam igrzyska olimpijskie, a nie mistrzostwa świata w skokach narciarskich.

Członkini KRRiT szybko przypomnieli o tym internaucie, ale Teresa Bochwic chyba nie dawała im wiary. "Aaaaa A to gdzie bo nie mówią?" – dopytywała dalej. Kiedy wytłumaczono jej, że to wszystko dzieje się na południu Półwyspu Koreańskiego, napisała wreszcie: "Aaaaaa To kasuje tamto pytanie".

KRRiT ogląda Igrzyska.

Opublikowany przez Jakub Wencel na 9 lutego 2018
Pomyłka za pomyłką
To nie pierwsza taka zabawna sytuacja z udziałem Teresy Bochwic. Członkini KRRiT informowała swego czasu na Twitterze, jak bardzo zawiedziona jest serwisem Chomikuj.pl "W chomikuj już nie kupię. Kupiłam (chodziło tylko o wykupienie transferu – przyp. red.) dziecku "Mysz, która ryknęła", długi na 10 min. kawałek reklamowy. Film uszkodzony, nie reagują na monit" – informowała. Zdradzając, że piastuje posadę w KRRiT, choć nie ma pojęcia o mediach i prawie autorskim. Bo o tym, jakiego pokroju serwisem jest Chomikuj.pl chyba nie trzeba przypominać...


Kiedy indziej Teresy Bochwic zasłynęła także publicznie postawionym pytaniem o... to, czym jest BDSM.
Trwa ładowanie komentarzy...