Będzie proces? Grzegorz Schetyna rozważa pozew przeciwko "Gazecie Polskiej Codziennie" za "szmaciarzy"

Grzegorz Schetyna rozważa proces przeciwko GPC z powodu tytułu na pierwszej stronie gazety.
Grzegorz Schetyna rozważa proces przeciwko GPC z powodu tytułu na pierwszej stronie gazety. Fot. Tomasz Stańczak/Agencja Gazeta
Grzegorz Schetyna mówi dość oszczerczym wiadomościom zamieszczanym na okładkach prawicowej "Gazety Polskiej Codziennie". Czarę goryczy przelał tytuł artykułu "Zawodowi kłamcy, czyli szmaciarze". Lider PO rozważa pozew przeciwko gazecie.

Co tak rozsierdziło Grzegorza Schetynę? Na okładce "GPC" widać zdjęcie przedstawiające europarlamentarzystów, w tym Michała Boniego i Różę Thun, reprezentujących Polskę. Na zdjęciu jest tytuł: "Zawodowi kłamcy, czyli szmaciarze". To słowa Tomasza Sakiewicza. Redaktor naczelny "GPC" w ten sposób komentował wypowiedź Ryszarda Czarneckiego, porównującego Różę Thun do szmalcowników: "Nie mówię o szmalcownikach. Jeżeli już, to o szmaciarzach. Mnie to określenie się bardzo podoba. Bo rzeczywiście w Polsce jest frakcja szmaciarzy, czyli ludzi, którzy za pieniądze zrobią krzywdę Polsce".
Jak zapowiada na Twitterze Jacek Nizinkiewicz, w "Rzeczpospolitej" ukaże się wywiad z Grzegorzem Schetyną. Lider Platformy Obywatelskiej przyznaje w nim, że prawnicy już się zastanawiają, czy można wytoczyć "GPC" proces z powodu tej kontrowersyjnej okładki. – Nie pozwolimy nikogo bezkarnie obrażać, a już na pewno nie przez politruków udających dziennikarzy – oświadcza w udzielonym wywiadzie Grzegorz Schetyna.
Trwa ładowanie komentarzy...